Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Жешки попусти до 80%

Најголема летна распродажба. Цени какви што сме немале никогаш досега!

Цени какви што сме немале никогаш досега!

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Dormeo Siena Сет Класични перници

Photo
Video

Дормео Сиена класичната перница е дизајнирана за секој оној кој преферира  класично обликувани перници  и во исто време бара перница која  го одржува телото да биде правилно поставено. Има јадро кое е направено од мемори пена и паметен дизајн со кој се регулира висината и цврстината. Уште повеќе, кај овој комплет, вие ќе добиете 2 класични перници за цена од само 1.

Dormeo Siena Сет Класични перници
3.980,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Достапно на залиха. Време на испорака: 3 до 5 работни дена.
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Дормео Сиена класичната перница е дизајнирана за секој оној кој преферира  класично обликувани перници  и во исто време бара перница која  го одржува телото да биде правилно поставено. Има јадро кое е направено од мемори пена и паметен дизајн со кој се регулира висината и цврстината. Уште повеќе, кај овој комплет, вие ќе добиете 2 класични перници за цена од само 1.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Здрав сон на класична перница

Дормео Сиена класичната перница е дизајнирана за секој оној кој преферира  класично обликувани перници  и во исто време бара перница која  го одржува телото да биде правилно поставено.  Со јадро кое е направено од мемори пена, паметен дизајн за да се регулира висината и цврстината, како и други напредни карактеристики, Сиена класичната перница е единственото нешто врз кое вие би сакале да спиете. Уште повеќе, кај овој комплет, вие ќе добиете 2 класични перници за цена од само 1.

Поддршка & паметен дизајн

Јадрото на Сиена класичната перница е направена од полнење со мемори пена која  се прилагодува на телото и која ќе  обезбеди поддршка за вашата глава и врат за правилна позиција за рбетот. Полнењето со мемори пена е обвиткан во 0,5 см густ слој од мемори пена која е пришиена за внатрешната прекривка со патент од страната. Благодарение на овој паметен дизајн, вие можете да  ја регулирате висината на перницата и нејзината цврстина  според вашите лични потреби и преференци.

Перница која дише и ви нуди удобност и топлина

Прекривката на Сиена класичната перница има две страни кои вие можете да ги промените зависно од вашите желби за соодветна температура. Едната страна е направена од високо-квалитетен полиестер со вткаен материјал кој дава чувство на топлина и е посоодветно за зимските месеци. Другата страна е направена од AirX System ткаенина чија функција е постигнување подобра вентилација и суво опкружување во текот на топлите летни месеци.

Заштит и лесно одржување

Површината на прекривката од перницата е третирана со CleanEffect® третманот кој овозможува заштита против грини, бактерии и непријатни мириси, притоа обезбедувајќи секогаш свежа површина за спиење. За полесно одржување прекривката исто така може да се пере на 40°C и брзо се суши. Перницата е достапна со димензии 50x70см и е соодветна за сите стилови на спиење:  на страна, грб и на стомак.

Технички карактеристики
Тип на перница класична
Јадро високоеластична полиуретанска пена (мемори пена)
Димензија 50x70 cm
Дормео линија Comfort
Дормео програма спиење
Навлака Горен дел: 100% полиестер; Долен дел: 100% полиестер (AirX System); Внатрешно јадро: 100% полиестер со 0,5 см. мемори пена
Регулирање на влага Да
Се пере во машина Само навлаката на 40 °C

Рецензии од купувачи 2 рецензии

5

2 рецензии

2 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Maja maja

www.topshop.com.mk

20.9.2019

Oblaci
bash klasika pernici, se spie kako vo reklamite shto vikaat isto taka kako na oblaci, super ste Dormeo!

Batije

www.topshop.com.mk

15.9.2019

Super
Mnogu dobar kvalitet

2 производ(и)