Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Dormeo Siena Анатомски перници

Photo
Video
-50%
Овозможете им на вашите врат и глава идеална поддршка и природна поставеност. Оваа перница има контури кои обезбедуваат вашиот врат и глава да бидат поставени во правилна позиција. Тенката 3D Airmesh ткаенина на страните придонесува за добра циркулација на воздухот и справување со влагата.
Dormeo Siena Анатомски перници

Редовна цена: 2.980,00 ден.


Специјална цена: 1.490,00 ден.

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Достапно на залиха. Време на испорака: 3 до 5 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
 • Технички карактеристики
Кратко инфо
Овозможете им на вашите врат и глава идеална поддршка и природна поставеност. Оваа перница има контури кои обезбедуваат вашиот врат и глава да бидат поставени во правилна позиција. Тенката 3D Airmesh ткаенина на страните придонесува за добра циркулација на воздухот и справување со влагата.
Дознајте повеќе
Детали за производот

Барате едноставна, анатомска, цврста перница која лесно се прилагодува?

Пробајте ја Дормео Сиена перницата која е склоп од удобна традиционална перница со модерен анатомски облик. Оваа перница ви ги нуди предностите на еластичната мемори пена и анатомскиот облик кој ви дава целосна поддршка.

Дормео Сиена анатомската перница сега доаѓа во пар. Со ова специјално издание добивате 2 перници: за вас и за вашите сакани.

Цврсто но удобно јадро за најдобра поддршка

Јадрото е направено од мемори пена која ви нуди идеална поддршка без оглед на тоа дали спиете на грб или на страна.

Спијте на сува површина, цела ноќ!

3D Airmesh ткаенината на страните обезбедува постојана циркулација на воздух со што ја одржува вашата перница сува.

Навлаката на перницата се пере во машина на 40°C.

Како функционира?

Модерен материјал за неверојатен сон

Сиена анатомската перница е изработена од модерни материјали кои ви создаваат пријатна средина за удобен сон:

 • Горна ткаенина на навлаката: 100% полиестер
 • Странична ткаенина на прекривката: 100% полиестер 3D Airmesh
 • Внатрешен дел на навлаката: 100% полиестер
 • Јадро: вискоеластична мемори пена

Димензии: 30 x 50 см.

Навлаката се пере на 40°C.

Мемори пена, лулка за вашата глава и рамената

Мемори пената ве ослободува од притисокот, чувствителна е на температурата на вашето тело и лесно се прилагодува на обликот на главата и вратот давајќи ви целосна поддршка и удобност додека спиете.

3D Airmesh за свеж сон

Иновативната ткаенина 3D Airmesh обезбедува постојана циркулација на воздух. Илјадници специјално дизајнирани мали дупчиња ви даваат чувство на свежина.

Дополнителни информации

Сиена анатомската перница е изработена од модерни материјали кои ви создаваат пријатна средина за удобен сон:

 • Горна ткаенина на навлаката: 100% полиестер
 • Странична ткаенина на прекривката: 100% полиестер 3D Airmesh
 • Внатрешен дел на навлаката: 100% полиестер
 • Јадро: вискоеластична мемори пена

Димензии: 30 x 50 см.

Навлаката се пере на 40°C.

Предности:

 • Ви обезбедува удобна поддршка на главата и вратот
 • Мемори пената се прилагодува на обликот на вашиот врат и глава
 • 3D Airmesh ткаенина за подобра циркулација на воздух
 • Навлака која се вади и се пере во машина на 40°C
 • Добивате 2 перници
Технички карактеристики
Тип на перница анатомска
Јадро Мемори пена
Димензија 30x50
Дормео линија Comfort
Дормео програма спиење
Навлака Основна навлака: 100% полиестер; Странични делови: 100% полиестер (3D Airmesh); внатрешност на навлаката: 100% полиестер
Се пере во машина Само навлаката на 40 °C

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star