Нема производи во вашата кошничка.

Cyber Monday со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

Cyber Monday со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

 
[banner_timer]
 

Dormeo Siena Light Јорган

Во моментот нема залиха
Photo
Video

Siena јорганот е мек, лесен и соодветен за потоплите годишни времиња. Идеален за оние кои патат од алергии. Се пере на 60°C. Достапен е во 2 димензии: 140х200 см и 200х200 см.

Dormeo Siena Light Јорган
599,00 ден.
Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Siena јорганот е мек, лесен и соодветен за потоплите годишни времиња. Идеален за оние кои патат од алергии. Се пере на 60°C. Достапен е во 2 димензии: 140х200 см и 200х200 см.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Чувствувајте се свежи со најновиот јорган од Дормео - Duvet Light

Велслип микровлакната се многу понапредни од обичниот полиестер и се покажа дека имаат навистина широка примена и функција. Тие имаат одлични термални карактеристики и се многу удобни на допир. Овие микровлакна имаат минимална можност за апсорбција на влага, што ги прави отпорни на дамки. Нивната уникатна структура создава воздушни џебови кои му даваат дополнителен волумен на овој јорган. Тој ви овозможува да се чувствувате свежо, а вашето тело да дише слободно.

Најголема удобност во спиењето

Јорганот од Дормео - Siena Duvet Light е идеален за оние кои се склони кон алергии и мора да ги перат јорганите редовно, затоа што овој јорган се пере во машина на 60C.

Димензии: 140x200см. 200x200см.

  • Оние кои живеат во добро изолирани топли простории и имаат проблем со спиење.
Технички карактеристики
Дормео линија Comfort
Дормео програма спиење
Навлака Softdream микровлакна
Полнење Wellsleep® Advanced
Се пере во машина 60°C
Сезона лето

Рецензии од купувачи 4 рецензии

5

4 рецензии

4 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

laiminga

www.dormeo.lt

одличен
Одличен е! Пресреќна сум што купив токму Сиена Јорган!

Eva

www.dormeo.sk

Лесно ќебе, пријатно на допир. Го препорачувам.

Kami

www.topshop.cz

Препорачувам!
Ние и двајцата го имаме, како и нашиот син. Сите сме задоволни. Ја имаме дуплата димензија. Го переме редовно и го сушиме во машина за сушење - ја задржува својата форма. Го имаме веќе две години.

Tibor

www.dormeo.hu

ИДЕАЛЕН
ОДЛИЧНО! Токму денес го потврдив тоа! Се истуширав и легнав, но не забележав дека прозорецот бил отворен речиси до полноќ! Воопшто не ми беше ладно. Ви благодарам, Дормео.

4 производ(и)

Последен прегледан производ

Последен прегледан производ