Нема производи во вашата кошничка.

Купи 1, Добиј 2!

Купи 1, Добиј 2! На ваше барање, фантастичната двојна понуда повторно е тука!

На ваше барање, фантастичната двојна понуда повторно е тука!

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Клуб 5* денови со најдобри понуди

Клуб 5* денови со најдобри понуди - Искористете ги попустите до 74% само сега!

Искористете ги попустите до 74% само сега!

 
[banner_timer]
 
Photo
Video

Siena двојниот јорган е прекрасен јорган кој е направен од мек материјал и е исполнет со Wellsleep® напредни микрофибер влакна. Со паметниот дизајн кој ви овозможува да споите заедно два јоргани, вие можете да го користите преку целата година.

Dormeo Siena Двоен јорган
Од 3.980,00 ден. До
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Siena двојниот јорган е прекрасен јорган кој е направен од мек материјал и е исполнет со Wellsleep® напредни микрофибер влакна. Со паметниот дизајн кој ви овозможува да споите заедно два јоргани, вие можете да го користите преку целата година.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Удобно спиење во текот на целата година

Дормео Сиена двојниот јорган е прекрасен и мек јорган кој е направен од мек материјал и е исполнет со Wellsleep® напредни микрофибер влакна. Со паметниот дизајн кој ви овозможува да споите заедно два јоргани, вие можете да го користите преку целата година – како еден топол зимски јорган или како два одвоени полесни јоргани.

Врвни материјали за долготрајност

Дормео Сиена двојниот јорган е направен од Softdream микрофибер влакна кои се силни, отпорни, брзо се сушат и се долготрајни. Благодарение на овој материјал вашиот јорган нема да ги промени својот облик, боја или структура и вие ќе можете да уживате подолго во неговата удобност.

Мек јорган кој дише

Сиена јорганот е исполнет со Wellsleep® напредни микрофибер влакна кои го прават мек. Уникатната структура на овие микрофибер влакна создава воздушни џебови кои додаваат екстра волумен на јорганот што прави да биде уште помек. Површината на јорганот е убаво исштепувана, што покрај убавиот изглед, исто така спречува полнењето да се собира по ќошевите што прави тоа да е рамномерно распоредено. 

Два јоргани во еден со практична намена

Дормео Сиена двојниот јорган се состои од два јоргани – еден полесен (150 gsm) и еден подебел (250 gsm). Во лето, можете да ги користите посебно како два јоргани, а во зима, можете да ги споите заедно за да добиете еден топол јорган. На рабовите од јорганите се наоѓаат копчиња за спојување кои овозможуваат лесна и практична комбинација од двата јоргани.

Практични за употреба и одржување

Сиена јорганот може целосно да се мие на 60°C – што е температура која ги убива прашинските грини па вие можете мирно да спиете во секогаш свежо и чисто опкружување. Благодарение на напредните материјали тој се суши побрзо, но пред тоа треба редовно да се тресе додека се суши за полнењето да се распореди. Дормео Сиена двојниот јорган е достапен во 2 димензии: 140 x 200 и 200 x 200 см.

Технички карактеристики
Димензија 140x200 cm; 200x200 cm
Дормео линија Comfort
Дормео програма спиење
Навлака Thinner duvet: Cover fabric: 100% polyester; Thicker duvet: Cover fabric: 100% polyester
Полнење Thinner duvet: Filling: 100% polyester (Wellsleep® advanced); Thicker duvet: Filling: 100% polyester (Wellsleep® advanced)
Сезона цела година

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Нашите продавници се отворени.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома.