Нема производи во вашата кошничка.

Cyber Monday со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

Cyber Monday со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

 
[banner_timer]
 

Dormeo Renew Natura Заштитна прекривка

Photo
Video

Dormeo Renew Natura Заштитната прекривка нуди одлична заштита за вашиот душек или над-душек. Има Essential™ третман за заштита од бактерии, габи или прашински грини и супер мазна површина овозможена од Tencel™ Lyocell. Изработена е во вид на чаршаф со ластик за удобна употреба и одговара на душеци со висина до 27см. Отпорна е на вода и дамки. Се пере во машина на температура од 40°C.

Dormeo Renew Natura Заштитна прекривка
Од 2.490,00 ден. До
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Stock: 6
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Dormeo Renew Natura Заштитната прекривка нуди одлична заштита за вашиот душек или над-душек. Има Essential™ третман за заштита од бактерии, габи или прашински грини и супер мазна површина овозможена од Tencel™ Lyocell. Изработена е во вид на чаршаф со ластик за удобна употреба и одговара на душеци со висина до 27см. Отпорна е на вода и дамки. Се пере во машина на температура од 40°C.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Го продолжува траењето на душеците и над-душеците

На секој душек или над-душек им е потребна заштита од алергени, прашински грини, течности и дамки кои прават површината за спиење да се истроши побрзо и да го загрози вашето здравје. Dormeo Renew Natura Заштитната прекривка нуди целосна заштита, одржувајќи го душекот чист и дополнителна удобност.

Природни материја за дополнителни предности

Површината на Renew Natura заштитната прекривка е изработена од Tencel™ Lyocell материјал и полиестер. Додека полиестерот се користи за поголема трајност и лесно одржување, материјалот од еукалиптус наречен Tencel™ Lyocell се користи поради својата природна заштита од бактерии, габи и прашински грини.

Essential™ третман кој гарантира чиста површина за спиење

Покрај природните карактеристики на Tencel™ Lyocell материјалот, дополнително додадовме и Essential™ третман, правајќи ја оваа заштитна прекривка оружје против прашински грини, бактерии и непријатни мириси. Содржи екстракт од дрвото маргоса и цинк пиритион за целосна ефикасност.

Еколошки и биоразградлив

Dormeo Renew Natura заштитната прекривка е совршен производ за еколошко свесни лица. Покрај фактот дека Tencel™ Lyocell материјалот е 100% разградлив, тој е третиран со природни состојки и го носи сертификатот OKO TEX 100.

Водоотпорна заштита која лесно се користи

Dormeo Renew Natura Заштитната прекривка има мембрана која нуди водоотпрни карактеристики. Изработена е во вид на чаршаф со ластик што ја прави многу лесна за користење, а нејзината површина е мека, па нема да треба да користите дополнителен чаршаф.

Се пере и одговара на секоја димензија на душек

Оваа прекривка целосно се пере во машина на температура од 40°C и третманот на нејзината површина ќе трае 30 перења за антибактериска активност и 7-10 перења за активност против прашински грини. Одговара на секој душек со висина до 27см и е достапна за повеќе димензии на душеци.

Технички карактеристики
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star