Нема производи во вашата кошничка.

Попусти за ПЕТОК 13-ти

Попусти за ПЕТОК 13-ти - Само денес! Дополнителни 13% ПОПУСТ во кошничка.

Само денес! Дополнителни 13% ПОПУСТ во кошничка.

-13%
 
[banner_timer]
 

Dormeo Renew Natura Класична перница

Photo
Video

Renew Natura класичната перница е мека, топла, удобна и може да се користи во текот на целата година. Перницата е направена од квалитетни материјали со привлечен изглед и полнета со микрофибер влакна. Совршена е за сите начини на спиење. Се пере на 60℃, температура која ги уништува прашинските грини. Достапна во димензија 50x70см.

Dormeo Renew Natura Класична перница
1.990,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Stock: 2
Достапно на залиха. Време на испорака: до 7 работни дена.
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Renew Natura класичната перница е мека, топла, удобна и може да се користи во текот на целата година. Перницата е направена од квалитетни материјали со привлечен изглед и полнета со микрофибер влакна. Совршена е за сите начини на спиење. Се пере на 60℃, температура која ги уништува прашинските грини. Достапна во димензија 50x70см.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Удобна перница која нуди поддршка

Dormeo Renew Natura класичната перница е направена од најквалитетните материјали за поддршка и удобен сон. Изработена е од квалитетен полиестер кој е нежен на допир и изгледа привлечно, Полнењето е од напредни Wellsleep® влакна, кои овозможуваат перницата да дише и Tencel™ лиоцел влакна за одлична отпорност и карактеристики за впивање на влагата.

Удобност која дише

За максимална удобност, додадовме WellSleep ® влакна на полнењето. Нивната уникатна структура создава воздушни џебови кои додаваат дополнителен волумен на перницата, правејќи ја екстремно мека со оптимална поддршка. На овој начин, перницата дише а со тоа ви овозможува свежа и хигиенска површина за спиење.

Перница со антиалергиски карактеристики

Полнењето на перницата е составено од Tencel ™ лиоцел влакна со цел таа да биде антиалергиска. Овие влакна се направени од растението еукалиптус и имаат одлична способност за впивање на влажноста, овозможувајќи ви сува и пријатна свежина. Поради тоа што е природна антиалергиска го намалува развивањето на бактериите и ширењето на непријани мириси.

Соодветна за сите и може да се пере на 60°C

Dormeo Renew Natura перницата со својот дизајн одговара на сите производи од Renew Natura линијата. Перницата е со димензии 50x70см и е со класичен облик, соодветен на сите положби на спиење: на страна, на грб или на стомак. Dormeo Renew Natura перницата целосно се пере на 60°C, температура кој ги уништува прашинските грини.

Технички карактеристики
Тип на перница класична
Јадро 100% полиестер (Wellsleep® advanced)
Димензија 50x70 см.
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење
Навлака 100% полиестер; Навлака на јадрото: 50% лиоцел (TencelTM Lyocell), 50% полиестер (Wellsleep® advanced)
Регулирање на влага Да
Се пере во машина 60°C

Рецензии од купувачи 1 рецензии

5

1 рецензии

1 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Igor Filipovski

www.topshop.com.mk

Vrvna pernica
Odlicen odmor, odlicen son, odlicna relaksacija.

1 производ(и)

Последен прегледан производ

Последен прегледан производ