Нема производи во вашата кошничка.

Во моментот нема залиха
Photo
Video
-64%

Renew Natura постелнината е достапна во две стандардни димензии: навлака за јорган 140 x 200 см. со една навлака за перница 50 x 70 см. или 200 x 200 см. навлака за јорган и две навлаки за перници 50 x 70 см. Постелнината може да се пере на температура од 60°C.

Dormeo Renew Natura Постелнина

Редовна цена: 2.490,00 ден.


Специјална цена: 890,00 ден.

Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Renew Natura постелнината е достапна во две стандардни димензии: навлака за јорган 140 x 200 см. со една навлака за перница 50 x 70 см. или 200 x 200 см. навлака за јорган и две навлаки за перници 50 x 70 см. Постелнината може да се пере на температура од 60°C.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Почувствувајте ја природата во вашата спална соба

Dormeo Renew Natura постелнината ќе внесе свежина во вашата спална. Таа се состои од дизајн на едната страна и бела боја на другата страна и ќе ви овозможи да ја декорирате вашата спална согласно вашите потреби.  

Мекост и долготрајност комбинирани во една постелнина

Направена од памук и Tencel™ влакна за да се постигне најприродното и најмекото чувство, Dormeo Renew Natura постелнината ви гарантира екстремно голема мекост  и леснотија при нејзиното одржување. Памукот е мек при допир и нуди голема трајност и јачина,  додека Tencel™ влакната кои се направени од еукалиптус имаат одлични капацитети за апсорпција на пот и влажност. Таа е и природно хипоалергена што значи дека го намалува размножувањето на бактериите по природен пат.

Практичен дизајн за лесно одржување

Dormeo Renew Natura постелнината е практична за употреба. Навлаката за перница се затвора како плико додека јорганот се закопчува со копчиња. Аглите од навлаката за јорган имаат додатоци на кои можете да го закачите вашиот јорган со цел да има само минимално поместување додека спиете.

Може да се пере во машина на висока температура

Renew Natura постелнината е достапна во две стандардни димензии: навлака за јорган 140 x 200 см. со една навлака за перница 50 x 70 см. или 200 x 200 см. навлака за јорган и две навлаки за перници 50 x 70 см. Постелнината може да се пере на температура од 60°C..

Технички карактеристики
Bed Size Double Bed
Димензии на перница 50x70 cm
Дормео програма дневна соба
Материјал памук, тенцел
Се пере во машина 60°C

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Нашите продавници се отворени.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома.