Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Dormeo Renew Eucalyptus 3,5 cm Над-душек

Во моментот нема залиха
Photo
Video

Претворете го стариот кревет во удобно место за одмор благодарение на над-душекот Еукалиптус направен од мека мемори пена и делумно прекриен со свежи тенцел влакна со смирувачко дејство.

Специјална понуда со ПОДАРОК Анатомска перница!
Dormeo Renew Eucalyptus 3,5 cm Над-душек
5.990,00 ден.
Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Претворете го стариот кревет во удобно место за одмор благодарение на над-душекот Еукалиптус направен од мека мемори пена и делумно прекриен со свежи тенцел влакна со смирувачко дејство.

Специјална понуда со ПОДАРОК Анатомска перница!
Дознајте повеќе
Детали за производот

Претворете го каучот во удобен кревет

Спиете на кауч или пак вашиот душек е многу стар и неудобен? Претворете го во удобен кревет за миг со Дормео Еукалиптус над-душекот!

Благодарение на термо регулациските карактеристики вам ви е топло во текот на поладните денови и ладно кога се високи температурите.

Комбинација од мека мемори пена и Тенцел влакна за терморегулација

Дормео еукалиптус над-душекот е направен од мемори пена и делумно е прекриен со Тенцел, материјал кој има одлични термо регулациони способности. Тој ви ги нуди сите придобивки кои ги нудат и производите од мемори пена - неверојатна удобност и чувство како да се наоѓате во бестежинска состојба.

Над-душекот е идеален за зголемување на удобноста на вашито душек или кауч. Тенцел материјалот му помага на вашето тело да се релаксира и ја апсорбира влагата која телото ја произведува вот екот на спиењето.

Сува и свежа средина за спиење благодарение на Тенцел влакната

Тенцел влакната се направени од растението еукалиптус и се познати по тоа што се меки како свила, цврсти како полиестер, држат топло повеќе од волна, ладат повеќе од ленот а апсорбираат повеќе од памукот.

Нелизгачко дно и навлака која се пере

Специјалните нелизгачки точки на долниот дел од над-душекот го фиксираат на едно место. Навлаката има практичен патент за поедноставно да се извади и се пере во машина за поголема хигиена.

Одржување:

Технички карактеристики
Јадро Високоеластична полиуретанска пена (мемори пена)
Висина 3.5 см
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење
Мемори пена Да
Навлака Горена навлака: 70% lyocell (Tencel®), 30% полиестер; Долна страна: 20% памук, 80% нелизгачки полиестер
Навлака која се пере Да

Рецензии од купувачи 1 рецензии

5

1 рецензии

1 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

lidija

www.topshop.com.mk

lidija.milo@yahoo.com
jastukot mi se dopagja mnogu, prijaten i mek

1 производ(и)

Сите наши продавници се отворени!

Нарачајте онлајн со достава до дома #останидома