Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Есенски попусти

Есенски попусти - Оваа есен искористете ги најголемите попусти, дури до 70%

Оваа есен искористете ги најголемите попусти, дури до 70%

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Само вечерва 18:00-06:00

Само вечерва 18:00-06:00 - Дополнителни 10% попуст.

Дополнителни 10% попуст.

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 
Во моментот нема залиха
Photo
Video
-88%

Дормео Релакс над-душекот за софа од 3 дела ви нуди удобност и можност за релаксација. Направен е со 3 см мемори пена и неверојатно меки микровлакна за екстремна удобност. Двете перничиња од мемори пена кои се вадат се меки и идеални за одмор на вашата глава, рацете или нозете.

Dormeo Relax Над-душек

Редовна цена: 2.990,00 ден.


Специјална цена: 349,00 ден.

Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Дормео Релакс над-душекот за софа од 3 дела ви нуди удобност и можност за релаксација. Направен е со 3 см мемори пена и неверојатно меки микровлакна за екстремна удобност. Двете перничиња од мемори пена кои се вадат се меки и идеални за одмор на вашата глава, рацете или нозете.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Уживајте во предностите од овој над-душек

Дормео Релакс над-душекот ви овозможува да се одморите додека вашето тело е поставено во правилна положба и ужива во вистинска поддршка. Овој над-душек има 3 см мемори пена и е неверојатно мек. Тој се прилагодува на температурата како и на контурите на вашето тело.

Две меки перничиња кои се вадат и се идеални за одмор

Овој над-душек доаѓа заедно со две меки странични перничиња кои многу едноставно се вадат од основата.

Меки микровлакна кои ви обезбедуваат дополнителна удобност

Навлаката на над-душекот е направена од меки микро влакна кои ви нудат дополнителна удобност и топлина во текот на постудените зимски месеци.

Направен да се вклопи во сите домови

Дормео релакс Софа над-душекот е убав модерен додаток за секоја дневна соба. Одберете помеѓу 3 привлечни бои - црвена, беж и сива.

Достапен во следниве димензии:

 • 60X190 наддушек + 2 перничиња 60x30 (за тросед)
 • 60X140 наддушек + 2 перничиња 60x30 (за двосед)
 • 45x45 наддушек + 1 перниче 45x30 (за фотеља)

Лесно се мести на вашиот кауч и останува на едно место

Дормео Релакс над-душекот е направен со уникатен дизајн и е практично решение за дополнителна удбоност. Одберете помеѓу 2 достапни димензии. На долниот дел од над-душекот има нелизгачки точки кои го фиксираат на едно место.

Се пере во машина за дополнителна заштита и хигиена

Навлаката на над-душекот се вади и се пере во машина. Во текот на летните месеци, навлаката на над-душекот може да се замени со летна навлака.

Достапен во следниве димензии:

 • 60X190 наддушек + 2 перничиња 60x30 (за тросед)
 • 60X140 наддушек + 2 перничиња 60x30 (за двосед)
 • 45x45 наддушек + 1 перниче 45x30 (за фотеља)

Наменет е за:

 • стари и дотраени душеци во вашиот дом, во вашата викендичка или караван
 • каучи и троседи за спиење кои се премногу тврди
 • каучи резервирани за преспивање на вашите гости
 • оние кои страдаат од алергии и астма и кои сакаат да ги заштитат своите душеци од прав
 • секој кој сака помек и поудобен душек
Технички карактеристики
Јадро Мемори пена
Висина 3 см
Дормео програма дневна соба
Навлака 100% полиестер
Навлака која се пере Да

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star