Нема производи во вашата кошничка.

Купи 1, Добиј 2!

Купи 1, Добиј 2! На ваше барање, фантастичната двојна понуда повторно е тука!

На ваше барање, фантастичната двојна понуда повторно е тука!

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Клуб 5* денови со најдобри понуди

Клуб 5* денови со најдобри понуди - Искористете ги попустите до 74% само сега!

Искористете ги попустите до 74% само сега!

 
[banner_timer]
 
Photo
Video

Додадете го овој мек, компактен пешкир од микрофибер на вашата колекција за патување или за дома. Dormeo Quick Dry Пешкирот е со димензија 70x140см, има влакна со висока впивливост кои се сушат многу побрзо од памукот, спречувајќи појава на мувла или мириси. Одличен е за дома, совршен за на плажа или на патување. Достапен во две бои и дизајни.

Dormeo Quick Dry Пешкир
590,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Додадете го овој мек, компактен пешкир од микрофибер на вашата колекција за патување или за дома. Dormeo Quick Dry Пешкирот е со димензија 70x140см, има влакна со висока впивливост кои се сушат многу побрзо од памукот, спречувајќи појава на мувла или мириси. Одличен е за дома, совршен за на плажа или на патување. Достапен во две бои и дизајни.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Пешкир кој се суши побрзо!

Dormeo Quick Dry Пешкирот е изработен од високо квалитетни микрофибер влакна кои имаат голема моќ на впивање и се поефикасни од традиционалните памучни влакна. Со едноставен дизајн кој се преклопува во компактна големина го прави полесен за носење на плажа, на базен, на јога, за патувања или може да се користи за бебиња или миленици.

Микрофибер влакна кои се сушат побрзо од памукот

Традиционалните пешкири се направени од памук и додека овој материјал има многу предности, лесно може да почне да мириса на мувла доколку го оставите влажен и е голем и тежок кога ќе се спакува. Новиот пешкир од микрофибер е дизајниран да биде компактен, покрај својата димензија од 70x140см, со следните предности наспроти памучните пешкири:

  • Лесен, само 200гр, исто како еден смартфон
  • Потенок од памучен пешкир, лесно се преклопува и пакува
  • Започнува да суши при контакт со кожата, без триење, што го прави идеален за бебиња или миленици
  • Само протресете го за да го отстраните песокот или други остатоци
  • Одличен е за да го понесете на вежбање, лесно се пере и брзо се суши

Практичен и дома и надвор

Овој пешкир кој брзо се суши е одличен додаток на вашата колекција. Идеален е за користење кога памучниот пешкир е преголем или претежок за носење. Започнува со сушење при контакт со кожата, без триење, па поради тоа, неговиот мек допир е совршен за деца или миленици. За надвор од дома, пешкирот е практичен за пакување, зафаќа многу малку простор и брзо се суши.

Два забавни дизајни за развеселување на вашиот ден

Оој пешкир е достапен во два одлични дизајни со тема на океан, во сина и розова боја. Пешкирот е надополнет со торбичка во која можете да го носите со вас.

Технички карактеристики
Дормео програма за тоалет

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Нашите продавници се отворени.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома.