Нема производи во вашата кошничка.

Попусти за ПЕТОК 13-ти

Попусти за ПЕТОК 13-ти - Само денес! Дополнителни 13% ПОПУСТ во кошничка.

Само денес! Дополнителни 13% ПОПУСТ во кошничка.

-13%
 
[banner_timer]
 

Dormeo Total заштитна прекривка

Во моментот нема залиха
Photo
Video

Заштитете го душекот од прав, пот, храна и течности, и уживајте во него подолг временски период благодарение на ова паметно решение - целосно водоотпорна заштотна прекривка за душек направена од Тенцел / памук со антибактериска заштита.

Dormeo Total заштитна прекривка
2.190,00 ден.
Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Заштитете го душекот од прав, пот, храна и течности, и уживајте во него подолг временски период благодарение на ова паметно решение - целосно водоотпорна заштотна прекривка за душек направена од Тенцел / памук со антибактериска заштита.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Целосна заштита од дамки - Дормео Тотал заштитна прекривка за душек

Оваа заштитна прекривка го одржува вашиот душек чист и свеж.

  • 100% водоотпорна прекривка која дише
  • отпорна на дамки
  • со навлака од природен памук
  • го продолжува животниот век на душекот

100% водоотпорна облога која дише

Горната страна на оваа заштитна прекривка е водоотпорна, со што ви обезбедува свежа и чиста површина за спиење. Направена е од високо квалитетни материјали, и дише повеќе од сите други заштитни прекривки на пазарот.

100% отпорна на дамки - идеална за оние кои уживаат во појадоците во кревет.

Ако истурите сок или кафе тоа нема да пробие до вашиот душек. Со Дормео Тотал заштитната прекривка за душек не треба веќе да се грижите за дамки.

Едноставна за одржување – се пере во машина на 60°C

Дормео Тотал заштитната прекривка останува на своето место благодарение на дизајнот на целосно обвиткување на душекот и затварање со патент. Се пере во машина на 60°C.

Спијте во чиста средина и заштитете го вашиот душек од дамки и течности!

Дормео Тотал заштитната прекривка за душек го штити вашиот душек од прашина и прашински грини кои се предизвикувачи на алергии, и е ефикасна против дамки и нечистотии. Таа дише, водоотпорна е и е идеална за фамилии.

Идеална за оние кои имаат проблеми со инконтиненција, семејства со мали деца, како и за оние кои сакаат да го одржуваат душекот идеално чист

Знаевте дека 15% од децата постари од 3 години мократ во сон? Многу повозрасни лица имаат проблем со инконтиненција и потење. Дормео Тотал заштитната прекривка за душек е идеалното решение.

Технички карактеристики
Анти-бактериски третман Да
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење
Навлака Waterproof top: 100% cotton, top fabric base: 100% polyurethane; Bottom: 100% polyester
Навлака која се пере Да

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Последен прегледан производ

Последен прегледан производ