Нема производи во вашата кошничка.

Попусти за ПЕТОК 13-ти

Попусти за ПЕТОК 13-ти - Само денес! Дополнителни 13% ПОПУСТ во кошничка.

Само денес! Дополнителни 13% ПОПУСТ во кошничка.

-13%
 
[banner_timer]
 
Photo
Video

Претворете ја секоја неудобна површина во удобна подлога за спиење која овозможува правилна поставеност на 'рбетот. Уживајте во удобноста на поддршката која ја нуди Ecocell® пената, која се прилагодува на секоја точка на телото. Исто така, ќе уживате и во зголемениот проток на воздух и AirX системот во навлаката, за да имате сува и свежа средина за спиење. Изработен е во Европа.

Dormeo Options II Над-душек
11.490,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Stock: 1
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Претворете ја секоја неудобна површина во удобна подлога за спиење која овозможува правилна поставеност на 'рбетот. Уживајте во удобноста на поддршката која ја нуди Ecocell® пената, која се прилагодува на секоја точка на телото. Исто така, ќе уживате и во зголемениот проток на воздух и AirX системот во навлаката, за да имате сува и свежа средина за спиење. Изработен е во Европа.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Спијте удобно секаде

Ќе спиете цврсто без разлика на која површина за спиење ќе го ставите Options над-душекот. Јадрото ќе ви обезбеди смирувачко чувство создадено од Ecocell® пената која нуди неверојатна поддршка. Над-душекот има одличен проток на воздух и со помош на плетената навлака со микро воздушни џебови, ќе уживате во освежителен сон. Дополнително, над-душекот ќе ви одржи 'рбетот правилно поставен и ќе го зголеми чувството на удобност. Ставете го на софата или на која било друга нерамна површина.

Dormeo Options Topper

Погледнете внатре во над-душекот

висина4см

Dormeo Options Topper

Застанете наДопрете на   за повеќе детали.

 1. 4 см Ecocell® пена

  Пена со отворено клеточна 3D структура која се обликува според телото додека во исто време овозможува ефикасна циркулација на воздухот.

 2. AirX System

  Страните на навлаката се изработени од AirX System материјал за зголемена циркулација на воздухот и сува и свежа средина за спиење.

 3. Навлака со микро воздушни џебови

  Тие ја зголемуваат циркулацијата на воздухот со цел да се постигне идеална температура за опуштен сон.

Правилно поставен 'рбет дури и на нерамни површини

Вашиот 'рбет може да биде правилно поставен за време на спиењето, благодарение на Ecocell® пената која постојано го задржува својот облик, без разлика на притисокот кој ѝ се нанесува. Нејзината еластична природа и овозможува да се прилагоди на уникатниот облик на телото.

Дополнително, обликот на јадрото, кој динамично се прилагодува на телото, ја зајакнува поддршката и помага правилно да се постави 'рбетот.

Dormeo Options Topper

Свежа средина на спиење

Најквалитетниот сон е кога условите во кои спиеме се идеални. Dormeo Options Над-душекот ќе ви обезбеди идеална температура за спиење и оптимално ниво на влага, помагајќи ви да се разбудите свежи и опуштени.

 • Dormeo Options Topper

  Ecocell® пена со воздушни канали

  • Тридимензионална структура која дише и која го зголемува протокот на воздух, придонесува за ефикасна циркулација и ја зајакнува терморегулацијата на телото.
 • Dormeo Options Topper

  Микро воздушни џебови во навлаката

  • Ја зајакнува циркулацијата на воздухот за да се постигне опуштен сон и оптимално справување со влагата.
 • Dormeo Options Topper

  AirX System на страните на навлаката

  • Обезбедува постојан проток на воздух
  • Спречува прегревање или насобирање на влага

Мек на допир, но, многу траен

Навлаката на над-душекот е неверојатно мека и пријатна на допир. Уште повеќе, таа е плетена и оттука, многу трајна.

Dormeo Options Topper

Разновидна употреба во домот и во движење

Над-душекот е пристапно решение и одличен додаток на колекцијата производи за спиење, кои нудат разновидна употреба во домот и надвор. Воопшто не е тежок и многу лесно се витка за лесно складирање, ако не ви е потребен или за време на транспорт.

 • Sofa

  Софа

 • Small apartment

  Мал стан

 • Weekend house

  Викендичка

 • Camping

  На кампување

 • Caravan

  Караван

 • Festival

  Фестивал

 • Student dorm

  Студентски дом

 • Uncomfortable bed

  Под

Практичен за користење во домот

Овој нед-душек е навистина многу практично решение за зајкнување на удобноста на софата или душекот или за самостојно користење. Може да го користите и како:

 • површина за вежбање,
 • површина за играње за децата,
 • дополнителна површина за спиење кога имате гости.
Dormeo Options Topper

Поставувањето е брзо и едноставно

Вашиот нов над-душек ќе го добиете компресиран во вакумски спакувана ролна. Сите наши над-душеци се спакувани на овој начин благодарение на еколошкиот процес на транспорт. Сакате да го извадите и да го однесете на друго место? Само завиткајте го и преместете го.

 • 1
  Unpacking Topper - Step 1

  Внимателно исечете ја надворешната ќеса со ножици, за да не ја исеќете внатрешната пластична ќеса. Не користете нож.

 • 2
  3
  Unpacking Topper - Step 2 and 3

  Одвиткајте го вакумски спакуваниот над-душек на каучот. Внимателно исечете ја пластичната ќеса по рабовите и извадете ја.

 • 4
  Unpacking Topper - Step 4

  Дозволете 6 часа вашиот нов над-душек целосно да се оформи.

Технички карактеристики
Дормео линија Comfort
Дормео програма спиење

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star