Нема производи во вашата кошничка.

Купи 1, Добиј 2!

Купи 1, Добиј 2! На ваше барање, фантастичната двојна понуда повторно е тука!

На ваше барање, фантастичната двојна понуда повторно е тука!

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Клуб 5* денови со најдобри понуди

Клуб 5* денови со најдобри понуди - Искористете ги попустите до 74% само сега!

Искористете ги попустите до 74% само сега!

 
[banner_timer]
 
Photo
Video
-70%

Dormeo Onezip јорганот е прилагодлив јорган кој ви овозможува „да го закопчате најдобриот сон секоја ноќ“. Onezip јорганот може да се пере во машина на 60°C и достапен во 2 димензии: 140 x 200 и 200 x 200 см.

Dormeo Onezip Јорган

Редовна цена: 4.980,00 ден.


Специјална цена: 1.490,00 ден.

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Dormeo Onezip јорганот е прилагодлив јорган кој ви овозможува „да го закопчате најдобриот сон секоја ноќ“. Onezip јорганот може да се пере во машина на 60°C и достапен во 2 димензии: 140 x 200 и 200 x 200 см.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Најудобниот сон со само едно повлекување на патентот

Dormeo Onezip јорганот со патент е прилагодлив јорган кој ви овозможува терморегулација и менување на нивото на удобност со само едно едноставно повлекување на патентот. На тој начин ја регулирате топлината и го бирате најоптималното ниво на проток на воздух, што го прави да биде совршена прекривка за кој било период од годината.

Кога ќе дојдат пролетните и летните месеци едноставно отворете ги патентите од страните на јорганот за поголема циркулација на воздух. А кога ќе дојдат есента и зимата и ви е потребно потопло, поудобно опкружување за спиење, едноставно закопчајте ги патентите за да имате прекрасен и топол вечерен сон.

Onezip јорганот е направен од напредни микрофибер Wellsleep® влакна, како и од високо апсорбирачки, биоразградливи материјали што придонесуваат Onezip јорганот секогаш да биде сув, без влага и удобен во текот на целата ноќ, без разлика дали е лето или зима.

Направен со иновативни и одржливи материјали

Onezip јорганот е исполнет со напредни микрофибер Wellsleep® влакна што придонесуваат јорганот да дише и да биде совршено мек. Благодарение на иновативните материјали од кои е изработен, овој јорган поседува воздушни џебови што му даваат поголем волумен, а микрофибер Wellsleep® влакната се додадени кај везот од јорганот за да тој биде уште помек и повоздушест.

Страните од Onezip јорганот се обложени со AirX System, материјал што нуди оптимална циркулација на воздухот и прави да биде свеж и сув преку целата ноќ. Тој има и меки апсорбирачки вискозни влакна направени од бамбус што на полнењето кај Onezip јорганот му додаваат својство за регулирање на температурата. Така, тој е совршен за користење во текот на целата година овозможувајќи поздрави и поудобни услови за спиење.

Вискозните влакна од бамбус се биоразградлив материјал, а вие можете да бидете спокојни знаејќи дека вашиот јорган е комплетно еколошки производ.

Опис на производот и инструкции за одржување

Димензии:

140см. x 200см.

200см. x 200см.

Нега и одржување:

Onezip јорганот е супер лесен за одржување и целосно може да се пере на 60°C и може да се суши во машина за сушење. За да се избегне пренатрупување ве молим да се истресете јорганот после перењето и да го повторите истото после сушењето. Проверете дали јорганот е целосно суве пред користењето. Јорганот да не се пегла, да не се чисти со хемиско чистење или да се избелува.

Технички карактеристики
Димензија 140X200 см.; 200X200 см.
Дополнителни карактеристики Горна и долна страна: 100% полиестер; Страничен материјал:100% полиестер (Airmesh); Јадро: 50% вискоза (бамбусова целулоза), 50% полиестер (Wellsleep®)
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Нашите продавници се отворени.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома.