Нема производи во вашата кошничка.

BLACK FRIDAY ФИНАЛЕ!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

 
[banner_timer]
 
Photo
Video

Душек со средна до многу цврста подлога која овозможува максимална потпора, изработен со 3 зонско јадро од прилагодливи Octaspring® пружини. Совршено се прилагодуваат на силуетата на телото и соодветно ги поддржуваат рамената, грбот и колковите. На горниот дел има помек слој за дополнителна удобност. Навлаката е антибактериска и може да се вади и да се пере во машина.

Dormeo Nature Serenity Octa Душек
38.990,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Душек со средна до многу цврста подлога која овозможува максимална потпора, изработен со 3 зонско јадро од прилагодливи Octaspring® пружини. Совршено се прилагодуваат на силуетата на телото и соодветно ги поддржуваат рамената, грбот и колковите. На горниот дел има помек слој за дополнителна удобност. Навлаката е антибактериска и може да се вади и да се пере во машина.

Дознајте повеќе
Детали за производот
 • Dormeo Nature Serenity Octa Mattress

  3 зони

 • Dormeo Nature Serenity Octa Mattress

  Максимална прилагодливост

 • Dormeo Nature Serenity Octa Mattress

  антиалергиски

 • Dormeo Nature Serenity Octa Mattress

  изработен во ЕУ

Душек кој ви овозможува максимална потпора и поудобен сон

Уживајте во поудобен и помирен сон со новиот средно цврст до цврст душек Dormeo Nature Serenity Octa. Дизајниран на начин совршено да се приспособи на сите точки на притисок на телото и да обезбеди максимална удобност. Има 3 зони во јадрото, изработени од прилагодливите 3-димензионални Octaspring® пружини. Тие се сместени помеѓу двата слоја од Ecocell® пена, овозможувајќи поддршка која ви е потребна и одржувајќи го вашиот 'рбет во правилна положба. Дополнително, наградуваната Octaspring® технологија овозможува максимален проток на воздук и максимална хигиена. На горниот дел има помек слој од Formacell пена која овозможува удобност, без разлика во која положба спиете. Навлаката има CleanEffect® третман, што го прави душекот антибактериски и антиалергиски. Душекот е изработен во Словенија.

Dormeo Nature Serenity Octa Mattress Dormeo Nature Serenity Octa Mattress
 • Напредна 3Д приспособливост

  Иновативните пружини се изработени од високо-квалитетна Ecocell® пена, со уникатен Octaspring® дизајн. 8 колони за поддршка и 3Д приспособливост. Секоја пружина се прилагодува на контурите и движењата на телото со што овозможува и до 8 пати подобро распоредување на притисокот.

 • Dormeo Nature Serenity Octa Mattress

  Одлична поддршка за 'рбетот

  Душекот има Octaspring® слој со 3 зони, кои го следат обликот на 'рбетот и го одржуваат во правилна положба преку целата ноќ. Овозможува максимална поддршка и подобар степен на ергономија.

 • Неверојатен проток на воздух

  8 пати поголем проток на воздух од стандардните душеци, Octaspring® воздушната технологија е веќе докажана и обезбедува пониска температура на душекот до 3°C за да ви обезбеди посвеж, побрз, подолг и поудобен сон.

Погледнете ја внатрешноста од душекот

висина17 см.

Dormeo Nature Serenity Octa Mattress

Поминете прекуTap on   за деталите.

 1. Навлака со CleanEffect® заштита

  CleanEffect® навлака со антибактериска заштита и заштита од прашински грини.

 2. 2 см. Formacell пена

  Formacell е помека пена која ја зголемува удобноста додека спиете бидејќи се приспособува на обликот и тежината на телото.

 3. 4 см. Ecocell® пена

  Ecocell® пената е високоеластична пена која го подобрува чувството на комфор и поддршка.

 4. 7 см. слој од Octaspring® пружини

  Ги следи контурите на 'рбетот и го оддржува во правилна положба за време на целата ноќ. Има 3 одвоени зони за совршено да се приспособат на движењата на телото.

 5. 4 см. Ecocell® пена

  Ecocell® пената е високоеластична пена која го подобрува чувството на комфор и поддршка.

 6. 4 рачки за лесно носење

  На долната страна од навлаката.

Зголемен степен на ергономија

Јадрото со Octaspring® пружини е во 3 зони кои му даваат потпора на телото на правилен начин, со што помага во правилно поставување на 'рбетот и намалување на болките во грбот.

Дополнително, слоевите на горната и долната страна од јадрото се изработени од прилагодливата Ecocell® пена, за дополнителна поддршка.

На горната страна, дополнителна удобност ќе ви овозможи слојот од 2 см. помека Formacell пена, која ќе се приспособи на контурите на вашето тело.

Dormeo Nature Serenity Octa Mattress

Одличен душек за парови

Ова е навистина одличен душек за спиење во било која положба. Без разлика на висината и тежината, или на која страна спиете, сега ќе уживате во квалитетен и удобен сон преку целата ноќ.

Дополнително, бидејќи Octaspring® пружините се одвоени и не се поврзани една со друга, нема пренесување на тежината при движење. Со тоа, овој душек е идеален ако спиете со вашиот партнер или пак со вашите деца или миленичиња.

Dormeo Nature Serenity Octa Mattress

Разбудете се одморени и наспани

Покрај безбројните предности кои ги нудат Octaspring® пружините, особено внимание е посветено на хигиената и чистотата на душекот.

Со тоа, вашиот душек ќе биде чист и пријатен постојано.

Dormeo Nature Serenity Octa Mattress

Кажете збогум на алергиите

Имањето душек што дише и обезбедува доволен проток на воздух е основа за регулирање на влагата и топлината, што го одржува вашиот душек чист. Сепак, за да го направиме вашиот душек уште позаштитен од бактерии, грини и мириси, во навлаката е додаден третман со CleanEffect® заштита.

Особено ако имате проблеми со алергии и имате чувствителна кожа, навлаката се вади и може да се пере.

Dormeo Nature Serenity Octa Mattress

Лесен за ракување

Душекот е со елегантна сива боја, додека горната навлака е во бела боја и може да се отстрани. Навлаката има елегантен дизајн со листови. Може да се пере во машина на 40°C.

На долната страна има 4 рачки за лесно пренесување при чистење или пренесување.

Dormeo Nature Serenity Octa Mattress

Местењето е брзо и едноставно

Душекот ќе го добиете вакумиран и заштитен со два слоја пластика.

 • 1
  Unpacking Mattress - Step 1

  Внимателно исечете го надворешниот слој од пакувањето со ножички. Не користете нож.

 • 2
  Unpacking Mattress - Step 2

  На креветот поставете го душекот. Внимателно исечете го внатрешниот пластичен слој по рабовите и извадете го.

 • 3
  Unpacking Mattress - Step 3

  Почекајте 6 часа за вашиот душек целосно да се оформи.

Добијте го најдоброто за вашиот душек

Дали знаете дека може да ја подобрите удобноста на вашиот душек и за 30%? Едноставно комплетирајте го со Dormeo дрвените летвички кои:

 • ќе се приспособат на вашето тело и ќе помогнат вашиот 'рбет да остане во правилна положба
 • рамномерно ќе да расподелат тежината
 • ќе овозможат проток на воздук за душекот
 • ќе овозможат душекот да остане чист, сув и хигиенски
 • ќе го продложат животниот век на душекот

Погледнете ги Dormeo летвичките

Dormeo Nature Serenity Octa Mattress
Технички карактеристики
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Последен прегледан производ

Последен прегледан производ