Нема производи во вашата кошничка.

Купи 1, Добиј 2!

Купи 1, Добиј 2! На ваше барање, фантастичната двојна понуда повторно е тука!

На ваше барање, фантастичната двојна понуда повторно е тука!

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Клуб 5* денови со најдобри понуди

Клуб 5* денови со најдобри понуди - Искористете ги попустите до 74% само сега!

Искористете ги попустите до 74% само сега!

 
[banner_timer]
 

Dormeo Ламба за будење

Во моментот нема залиха
Photo
Video

Разбудете се природно со помош на новата Дормео повеќенаменска ламба/будилник. Оваа ламба ќе ве разбуди природно со својата светлина која симулира изгрејсонце и трае 30 минути. Можете да одберете 6 природни звуци или да наместите да ве буди вашето омилено радио. Може да се користи и само како лабма со 10 нивоа на светлина и 7 бои. Димензии: 170x170x93мм.

Dormeo Ламба за будење
2.490,00 ден.
Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Разбудете се природно со помош на новата Дормео повеќенаменска ламба/будилник. Оваа ламба ќе ве разбуди природно со својата светлина која симулира изгрејсонце и трае 30 минути. Можете да одберете 6 природни звуци или да наместите да ве буди вашето омилено радио. Може да се користи и само како лабма со 10 нивоа на светлина и 7 бои. Димензии: 170x170x93мм.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Разбудете се опуштено

Со Dormeo Ламбата за будење ќе се будите опуштени секое утро. Класичнити будилници ве будат со гласни и нападни звуци кои почнуваат да свират нагло и поради кои денот ќе го започнете напнати и под стрес. Наместо нив, оваа Ламба, нежно ќе ве разбуди, со пријатно и нежно зголемување на светлината во вашата соба, во период од триесет минути, симулирајќи изгрејсонце.

Нема ништо алармантно

Како додаток на симулацијата на изгрејсонце, Ламбата за будење има и шест звуци од природата кои можете да ги користите за будење. Исто како и светлината, звуците почнуваат тивко, со цел полека да ве разбудат од вашиот сон.

Ламбата, исто така, има и радио кое можете да го користите наместо природните звуци, доколку повеќе сакате да се будите со вашата омилена утринска емисија. 

Изгрејсонце и зајдисонце

Оваа мултифункционална ламба, има и симулација на зајдисонце, која ќе ве опушти и ќе ви помогне полесно да заспиете. Во период од триесет минути, ламбата постепено ќе ја намалува светлината.

Дополнително, покрај природните звуци и радиото, оваа ламба има и седум различни бои. Изберете од: топла бела, зелена, црвена, сина, виолетова, портокалова или индиго. 

Можете да го регулирате и нивото на светлина. Благодарение на оваа ламба, секогаш ќе ја имате совршената светлина.

Лесна за користење

Некои будилници можат да бидат збунувачки за користење, но Ламбата за будење е многу лесна. Децата и повозрасните, нема да имаат никакви проблеми со користење на истата, благодарение на нејзиниот едноставен и интуитивен дизајн. 

Никогаш повеќе нема доцните

Доколку некогаш ви се случило да снема струја додека спиете, знаете колку е важно да имате будилник на батерии. Едноставно, ставете две AAA батерии (не се вклучени во пакувањето) во Ламбата и опуштете се, сега, секогаш ќе бидете на време.

Уживајте во Snooze

На секој, бар еднаш, му се има случено да не сака да стане од кревет кога ќе заѕвони алармот. Ламбата за будење има Snooze опција, која ќе ви овозможи уште пет минути да поуживате во удобноста на креветот.

Ламбата за будење ја добивате заедно со УСБ кабел.

Технички карактеристики
Дополнителни карактеристики Напон: 5V; Фреквенција: 50-60 Hz; Моќност: 4,5 - 5 W
Дормео програма дневна соба
Материјал PC, АБС

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Нашите продавници се отворени.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома.