Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Есенски попусти

Есенски попусти - Оваа есен искористете ги најголемите попусти, дури до 70%

Оваа есен искористете ги најголемите попусти, дури до 70%

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Само вечерва 18:00-06:00

Само вечерва 18:00-06:00 - Дополнителни 10% попуст.

Дополнителни 10% попуст.

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 
Photo
Video

Mirabai Ламбата на допир има елегантен и модерен дизајн кој ќе внесе софистицираност во секоја соба. Можете да ја подесите светлината само со допир на металната основа. 3 различни нивоа на светлина: ноќно светло, средно и појако светло. Боја: розево златна. Димензии: 20х9,6см. Должина на кабелот 140см. Максимална јачина на сијалицата: 25W.

Mirabai Ламба
1.990,00 ден.
1.390,00 ден. Клуб 5*
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Достапно на залиха. Време на испорака: 3 до 5 работни дена.
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
Кратко инфо

Mirabai Ламбата на допир има елегантен и модерен дизајн кој ќе внесе софистицираност во секоја соба. Можете да ја подесите светлината само со допир на металната основа. 3 различни нивоа на светлина: ноќно светло, средно и појако светло. Боја: розево златна. Димензии: 20х9,6см. Должина на кабелот 140см. Максимална јачина на сијалицата: 25W.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Елегантен и модерен дизајн

Елегантниот и модерен дизајн на Mirabai Ламбата на допир, ќе донесе ново ниво на софистицираност и светлина во секоја соба. Допрете ја еднаш за нежно ноќно светло, два пати за средно светло кое е одлично за релаксирање и читање и уште еднаш за појако светло. Со допирање по четврти пат, ламбата ќе се исклучи.

Mirabai Ламбата на допир доаѓа во прекрасна металик розево-златна боја, која ќе одговара совршено со останатите производи од Mirabai колекцијата. Внатрешноста на ламбата е обложена со специјален слој кој ја рефлектира светлината.

Со оваа ламба на допир, никогаш повеќе нема да ви се случи да го барате прекинувачот во темница. 

Mirabai колекција

Mirabai колекцијата е инспирирана од Ним, свето индиско дрво (Azadirachta indica). Признаен е како еден од најголемите извори на честички со антибактериски и медицински карактеристики. Ним дрвото, уште од античко време се користи како традиционален лек против разни состојби/

Постојат околу 700 различни лекови со тревки, базирани на Ним дрвото, кои можат да се најдат во места како Ајурведа, Сидха, Унани и Амчи. Сепак, ова дрво привлекува и многу внимание поради својата потенцијална примена во медицината, во земји како Кина, САД, Франција, Германија и Италија.

Активната состојка во Ним дрвото се наоѓа во секој негов ден, но, семките, кората, лисјата и корените се најчесто користени. Иако, повеќе од 300 различни активни состојки се наоѓаат во различни делови на Ним дрвото, Mirabai колекцијата и третирана со ектракт од семките на ова дрво.

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star