Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Есенски попусти

Есенски попусти - Оваа есен искористете ги најголемите попусти, дури до 70%

Оваа есен искористете ги најголемите попусти, дури до 70%

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Само вечерва 18:00-06:00

Само вечерва 18:00-06:00 - Дополнителни 10% попуст.

Дополнителни 10% попуст.

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 
Photo
Video

Mirabai Чаршавот со ластик е направен од 100% мек, станески памук. Има ластик на краевите и затоа секогаш останува на место. Овој чаршав одговара на сите душеци со висина до 30см. Достапен е во 4 бои: сива, виолетова, беж и бела. Се пере на 60℃, температура која ги уништува прашинските грини.

Mirabai Чаршав
Од 1.790,00 ден. До
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Mirabai Чаршавот со ластик е направен од 100% мек, станески памук. Има ластик на краевите и затоа секогаш останува на место. Овој чаршав одговара на сите душеци со висина до 30см. Достапен е во 4 бои: сива, виолетова, беж и бела. Се пере на 60℃, температура која ги уништува прашинските грини.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Мек со трајна удобност

Овој елегантен чаршав, кој е дел од Mirabai колекцијата, е направен од 100% мек, сатенски памук. Достапен е во 4 бои: сива, бела, беж и виолетова.

Поради уникатните карактеристики на памукот, овој чаршав е антибактеристики и отпорен на прашински грини што го прави совршен за сите лица кои имаат проблеми со алергии, астма или чувствителна кожа.

Одговара на сите стандардни димензии на душеци

Достапните димензии се 90x200, 120x200, 140x200, 160x200, 180x200 и 200x200см.

Лесен за одржување

Овој чаршав е многу лесен за одржување баш поради тоа што е изработен од сатенски памук. Може да се пере на 60°C и може да се суши во машина за сушење алишта. 

Иновација и инспирација од дрво

Mirabai колекцијата е инспирирана од Ним, свето индиско дрво (Azadirachta indica). Признаен е како еден од најголемите извори на честички со антибактериски и медицински карактеристики. Ним дрвото, уште од античко време се користи како традиционален лек против разни состојби/

Постојат околу 700 различни лекови со тревки, базирани на Ним дрвото, кои можат да се најдат во места како Ајурведа, Сидха, Унани и Амчи. Сепак, ова дрво привлекува и многу внимание поради својата потенцијална примена во медицината, во земји како Кина, САД, Франција, Германија и Италија.

Активната состојка во Ним дрвото се наоѓа во секој негов ден, но, семките, кората, лисјата и корените се најчесто користени. Иако, повеќе од 300 различни активни состојки се наоѓаат во различни делови на Ним дрвото, Mirabai колекцијата и третирана со ектракт од семките на ова дрво.

Технички карактеристики
Дормео програма дневна соба
Достапни бои anthracite grey, creamy beige, grandeur plum, pearl white
Материјал памучен сатен

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star