Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Есенски попусти

Есенски попусти - Оваа есен искористете ги најголемите попусти, дури до 70%

Оваа есен искористете ги најголемите попусти, дури до 70%

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Само вечерва 18:00-06:00

Само вечерва 18:00-06:00 - Дополнителни 10% попуст.

Дополнителни 10% попуст.

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 
Photo
Video

Како дел од Mirabai колекцијата, овој топол и мек јорган, е третиран со специјални природни масла со цел тој да биде отпорен на прашински грини. Можете да го користите во текот на целата година и е многу лесен за одржување, Може да се пере во машина 60°C, а може и да се суши во машина за сушење алишта. Достапен во две димензии: 140x200см и 200х200см.

Mirabai Јорган
Од 3.990,00 ден. До
3.390,00 ден. Клуб 5*
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Како дел од Mirabai колекцијата, овој топол и мек јорган, е третиран со специјални природни масла со цел тој да биде отпорен на прашински грини. Можете да го користите во текот на целата година и е многу лесен за одржување, Може да се пере во машина 60°C, а може и да се суши во машина за сушење алишта. Достапен во две димензии: 140x200см и 200х200см.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Јорган за целата година

Mirabai јорганот е совршен јорган кој може да се користи во текот на целата година. Нуди одлична проветреност а има и преубав дизајн. Изработен е со напредни Wellsleep® влакна и е третиран со природни масла од Ним дрвото кои го штитат од прашински грини.

Траен и лесен

Покрај тоа што е многу мек и топол, овој јорган е и неверојатно лесен.

Јорган кој е лесен за одржување

Mirabai јорганот има уникатен дизајн кој го задржува полнењето на место а со тоа ви нуди одлична проветреност и изглед. Надворешните рабови се направени од посебна розево-златна боја која го прави јорганот дополнително привлечен.

Покрај тоа што е прекрасен за гледање, овој јорган е навистина лесен за одржување, бидејќи многу брзо се суши. Можете да го перете на температура од 60°C и да го сушите во машина за сушење алишта. Само истресете го кога ќе го извадите за да не се залепи полнењето.

Дополнете го со прекрасната навлака за јорган од Mirabai постелнината и добијте ново ниво на елеганција во спалната соба.

Mirabai колекција: инспирација од природата

Mirabai колекцијата е инспирирана од Ним, свето индиско дрво (Azadirachta indica). Признаен е како еден од најголемите извори на честички со антибактериски и медицински карактеристики. Ним дрвото, уште од античко време се користи како традиционален лек против разни состојби/

Постојат околу 700 различни лекови со тревки, базирани на Ним дрвото, кои можат да се најдат во места како Ајурведа, Сидха, Унани и Амчи. Сепак, ова дрво привлекува и многу внимание поради својата потенцијална примена во медицината, во земји како Кина, САД, Франција, Германија и Италија.

Активната состојка во Ним дрвото се наоѓа во секој негов ден, но, семките, кората, лисјата и корените се најчесто користени. Иако, повеќе од 300 различни активни состојки се наоѓаат во различни делови на Ним дрвото, Mirabai колекцијата и третирана со ектракт од семките на ова дрво.

Технички карактеристики
Димензија 140x200 cm; 200x200 cm
Дормео програма дневна соба
Навлака 100% полиестер (природен Wellsleep®)
Полнење 100% полиестер (Wellsleep®)
Сезона цела година

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star