Нема производи во вашата кошничка.

Попусти за ПЕТОК 13-ти

Попусти за ПЕТОК 13-ти - Само денес! Дополнителни 13% ПОПУСТ во кошничка.

Само денес! Дополнителни 13% ПОПУСТ во кошничка.

-13%
 
[banner_timer]
 
Photo
Video

Обезбедете му на вашето семејство мек пешкир изработен од 100% памук со „Zero Twist“ влакна за поголема апсорпција и нежно чувство наспроти кожата. Dormeo Meo Пешкирот е висококвалитетен пешкир со димензија 50x100м. Чиста бела боја со сини точки на рабовите. Може да се пере на 60°C за максимална хигиена.

Dormeo Meo Пешкир
890,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Stock: 3
Достапно на залиха. Време на испорака: до 7 работни дена.
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Обезбедете му на вашето семејство мек пешкир изработен од 100% памук со „Zero Twist“ влакна за поголема апсорпција и нежно чувство наспроти кожата. Dormeo Meo Пешкирот е висококвалитетен пешкир со димензија 50x100м. Чиста бела боја со сини точки на рабовите. Може да се пере на 60°C за максимална хигиена.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Додадете повеќе удобност во бањата

Освежете ја вашата бања и донесете поголема луксузност во домот со овој класичен, висококвалитетен пешкир. Изработен од 100% памук со дополнително меки „Zero Twist“ влакна, за целосно природна и антиалергиска удобност, впивливост и цврстина која го прави излегувањето од бањата или туширањето, нешто на кое ќе се радувате, а сушењето, задоволство во кое ќе уживате секој ден.

100% целосно природен памук, лесен за одржување

Овој пешкир е изработен од 100% памук, мек, цврст и траен еколошки материјал кој е антиалергиски, не создава електрицитет и е најдобриот избор за чувствителна кожа. Памукот може да се пере во машина на 60°C и да се суши во машина за сушење или природно, за зголемена свежина и хигиена. Класичната бела боја значи дека нема да се грижите за избледување. 500 или повеќе GSM (грамови на квадратен метар) се препорачуваат за пешкири за бањање, а Meo Пешкирот нуди уште поголема мекост со 550 GSM.

Луксузна дебелина и нежна мекост на „Zero Twist“ пешкир

Ексклузивниот Dormeo Meo Пешкир, специјално дизајниран за Светскиот ден на спиењето, е луксузен, дебел и мек пешкир кој нуди одлично чувство наспроти кожата. „Zero Twist“ техниката им дава на влакната дополнителна цврстина и неверојатна мекост која трае со години. Меките влакна започнуваат да ја впиваат влагата при контакт со кожата, додека во исто време остануваат меки и суви, без иритирачкото чувство на триење додека се обидувате да се избришете.

Една практична димензија

Пешкирот е со димензија 50х100 см, совршен за сушење по туширање или да ја завиткате вашата коса, за чувство на удобност и луксузност – совршен почеток или крај на секој ден.

Технички карактеристики
Димензија 50x100cm
Дормео линија Bath
Дормео програма за тоалет
Материјал 100% cotton
Се пере во машина 60°C

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Последен прегледан производ

Последен прегледан производ