Нема производи во вашата кошничка.

Black Friday во лето

Black Friday во лето - ПОПУСТИ дури до -70% и БЕСПЛАТНА ДОСТАВА сo секоја онлајн нарачка!

ПОПУСТИ дури до -70% и БЕСПЛАТНА ДОСТАВА сo секоја онлајн нарачка!

до-70%
 
[banner_timer]
 
Во моментот нема залиха
Photo
Video

Поддршка од 7см за целото тело. Memosan Roll Up 5+2 над-душекот е одлично решение кога ненадејно ќе имате потреба од дополнителен кревет. Кога е завиткан, зафаќа многу малку простор, кога е отворен се претвора во кревет од прва класа и ќе направи вашите гости да се чувствуваат како дома. Дополнителниот слој од 2см мемори пена одозгора, ви нуди дополнителна удобност и пријатно чувство.

Dormeo Memosan Roll-up 5+2 Над-душек
6.490,00 ден.
Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Поддршка од 7см за целото тело. Memosan Roll Up 5+2 над-душекот е одлично решение кога ненадејно ќе имате потреба од дополнителен кревет. Кога е завиткан, зафаќа многу малку простор, кога е отворен се претвора во кревет од прва класа и ќе направи вашите гости да се чувствуваат како дома. Дополнителниот слој од 2см мемори пена одозгора, ви нуди дополнителна удобност и пријатно чувство.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Претворете ја софата во мек, удобен кревет од прва класа

Дали секоја ноќ спиете на неудобна софа? Дали сте изморени постојано, имате болки во грбот и сте поспани наутро? Сега можете да ја претворите вашата софа или подот во удобна, мека и совршена површина за спиење која ќе ги ви подобри ноќите и цел ден ќе бидете свежи и добро одморени.

Заслужувате подобар, поудобен кревет секаде - со 1 едноставен чекор

Спијте подобро и уживајте во секоја минута со ново откриената удобност со помош на Dormeo Memosan Roll Up 5+2 Над-душекот. Овој практичен, висококвалитетн над-душек е подготвен да ви го разубави сонот, само ставете го на:

 • старата неудобна софа
 • стар душек
 • подот
 • во шатор
 • во караван

Dormeo Memosan Roll Up 5+2 Над-душекот буквално ќе ја обнови вашата софа или душекот и е дизајниран за да ви овозможи квалитетен сон со различните зони и ортопедски карактеристики.

Совршен е за вашите деца и гости

Ви дојдоа неочекувани гости? Само одмотајте го над-душекот и претворете ја софата во кревет од прва класа со неверојатна удобност и поддршка. Можете да го ставите и на подот и да ги оставите децата да си играат на него - ќе уживаат во мекоста.

Мемори пена и цврста Ecocell пена во 3 зони: најдоброто што може да го понуди еден над-душек!

Со цел да обезбеди соодветна поддршка и удобност, Dormeo Memosan Roll Up 5+2 над-душекот е направен од најдобрите материјали кои можете да ги најдете кај нашите душеци. Всушност, ист е како душекот само потенок и пофлексибилен.

1

2

3

 3

3

1. Ecocell пена за цврста поддршка – 5см

Долниот слој на јадрото на Memosan над-душекот е направен од 5см висококвалитетна, прилагодлива Ecocell пена која обезбедува одлична поддршка за вашето тело и совршена положба на 'рбетот. Има трајна еластичнот со тродимензионална клеточна структура, овозможувајќи ефикасна циркулација на воздухот. 

2. Мемори пена за удобност - 2см

Горниот слој на јадрото е направен од 2см мемори пена која овозможува:

 • да бидете соодветно позиционирани,
 • да се намалат точките на притисок
 • да се подобри способноста телото да се опушти

Мемори пената е непријатна за прашинските грини и се препорачува за лицата кои страдаат од алергии.

3. 3 зони на удобност за подобра поддршка и вентилација

За да го искористите најдоброто од овие 2 материјали, целото јадро е вертикално перфорирано и со тоа се создаваат 3 одделни јадра.
Ова придонесува за:

 • подобра поддршка на телото, особено на главата и рамената, нозете и стапалата
 • подобро проветрување.

Airmesh придонесува за свеж и сув сон

3D Airmesh материјалот на долгите страни и долниот дел овозможува постојан проток на воздух и ви обезбедува свежа и сува околина за спиење. За дополнителна хигиена, над-душекот има патент на страните кои овозможуваат навлаката да се вади и да се пере.

Третиран со CleanEffect за чиста околина за спиење без прашина

Горниот материјал на Memosan над-душекот е третиран со CleanEffect, кој овозможува овој над-душек да биде:

 • отпорен на прашински грини,
 • антибактериски и
 • отпорен на мириси

Velcro систем со лепенки за полесно чување

За да биде уште попрактичен, овој над-душек има 2 специјални ленти со велкро лепенки, па така, само замотајте го и залепете ги лепенките и тој ќе биде подготвен за складирање.Технички информации
 • Навлака која се пере на 40°C
 • Пред перење, внимателно фиксирајте ги лепенките за да не се оштетат за време на перењето.
 • Намалување (се однесува на навлаката): 2-3%
 • Димензии 140/160/180x200 имаат 3 велкро лепенки
Технички карактеристики
Јадро Ecocell®
Анти-бактериски третман Да
Висина 7 см
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење
Зони на јадро 3
Мемори пена Да
Навлака 3D airmesh
Навлака која се пере Да

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Последен прегледан производ

Последен прегледан производ