Нема производи во вашата кошничка.

Cyber Monday со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

Cyber Monday со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

 
[banner_timer]
 

Dormeo Memosan Класична перница

Во моментот нема залиха
Photo
Video
-39%

Memosan Класичната перница е направена од мемори пена и е идеална за сите, без оглед на положбата во која спиете. Се пере на 60°C. Димензии на перницата: 50x70 см.

Dormeo Memosan Класична перница

Редовна цена: 2.790,00 ден.


Специјална цена: 1.690,00 ден.

Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Memosan Класичната перница е направена од мемори пена и е идеална за сите, без оглед на положбата во која спиете. Се пере на 60°C. Димензии на перницата: 50x70 см.

Дознајте повеќе
Детали за производот

100% удобност од мемори пена за оптимална потпора

Класичната перница Мемосан Класик изработена е од 100% мемори пена – цврст, но удобен материјал кој целосно се приспособува на температурата на вашето тело. Бидејќи се приспособува на вашето тело, ви гарантира мирен и релаксиран сон, без истегнати мускули и болки во вратот и грбот.

Мемосан Класик е погодна за спиење во сите позиции.

Димензии на перницата: 50х70см.

Навлака од чист памук. Може да се пере во машина на 60°C!

Навлаката на Мемосан Класик, изработена е од 100% памук со иновативна ткаенина 3D Airmesh, кои се наоѓаат на страничните делови од перницата и овозможуваат перницата да дише. Навлаката може да се пере во машина на 60°C.

Соодветна е за:

  • луѓе кои преферираат да спијат на стомак,
  • за оние кои имаат потреба од помека, пофлексибилна перница,
  • за оние кои страдаат од астма или алергии, бидејќи го спречува размножувањето на прашинските паразити.
Технички карактеристики
Тип на перница класична
Јадро viscoelastic polyurethane foam (memory foam flocks)
Анти-бактериски третман Да
Висина 17 см
Димензија 50x70 cm
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење
Навлака Cover fabric: 100% cotton, Cover filling: 100% polyester (wellsleep® advanced micro fibres), cca. 200 gsm; Cover sides fabric: 100% polyester (AirX System); Inner cover: 100% polypropylene
Регулирање на влага Да
Се пере во машина Само навлаката на 60 °C

Рецензии од купувачи 3 рецензии

5

3 рецензии

3 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Veronika Ickovska Georgijeva

www.topshop.com.mk

Memosan pernica
Pernicata e zakon posle tolku mnogu kupeni pernici mojot soprug nema glavobolki i bolki na vratot ,konecno si pocna ubavo da spie.Otkako ja iskusivme i jas i nasiot sin si zedovme i za nas dvata.Top pernica udobna meka

Марина

www.topshop.com.mk

Чиста 10-ка
После многу купени перници, конечно ја најдов вистинската за мојот син. Конечно ми се наспа детето :)

Pero B.

www.topshop.com.mk

Super
Konecno imam odlicna pernica za spienje. Ima super visina udobna mi e i stvarno super spijam na nea i ic ne me boli ni glava ni vrat.

3 производ(и)

Последен прегледан производ

Последен прегледан производ