Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Време за магија

Подароци со попусти до 70%

Понудите важат уште
[banner_timer]
 

Dormeo Memosan Класична перница V2

Photo
Video

Memosan класичната перница е направена од мемори пена и е идеална за сите без оглед на положбата во која спиете. Се пере на 60℃. Димензии на перницата: 50X70 см.

Dormeo Memosan Класична перница V2
1.990,00 ден.
Јавете ни се на 02 3094-550
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Memosan класичната перница е направена од мемори пена и е идеална за сите без оглед на положбата во која спиете. Се пере на 60℃. Димензии на перницата: 50X70 см.

Дознајте повеќе
Детали за производот

100% удобност од мемори пена за оптимална потпора

Класичната перница Мемосан Класик изработена е од 100% мемори пена – цврст, но удобен материјал кој целосно се приспособува на температурата на вашето тело. Бидејќи се приспособува на вашето тело, ви гарантира мирен и релаксиран сон, без истегнати мускули и болки во вратот и грбот.

Мемосан Класик е погодна за спиење во сите позиции.

Димензии на перницата: 50х70см.

Навлака од чист памук. Може да се пере во машина на 60°C!

Навлаката на Мемосан Класик, изработена е од 100% памук со иновативна ткаенина 3D Airmesh, кои се наоѓаат на страничните делови од перницата и овозможуваат перницата да дише. Навлаката може да се пере во машина на 60°C.

Соодветна е за:

  • луѓе кои преферираат да спијат на стомак,
  • за оние кои имаат потреба од помека, пофлексибилна перница,
  • за оние кои страдаат од астма или алергии, бидејќи го спречува размножувањето на прашинските паразити.
Технички карактеристики
Тип на перница класична
Јадро високоеластична PU пена
Димензија 50x70см.
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење
Навлака навлака материјал: 100% памук; полнење на навлаката: 100% полиестер (wellsleep® микровлакна), cca. 200 gsm; Страничен материјал: 100% полиетсер (AirX Систем); Внатрешност: 100% полипропилен
Се пере во машина Само навлаката на 60 °C

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star