Нема производи во вашата кошничка.

Ново Yellow Friday изненадување

Ново Yellow Friday изненадување - Само до недела! 10% дополнителен ПОПУСТ и БЕСПЛАТНА ДОСТАВА!

Само до недела! 10% дополнителен ПОПУСТ и БЕСПЛАТНА ДОСТАВА!

 
[banner_timer]
 

Dormeo Memosan Roll-up 3+2 Над душек

Во моментот нема залиха
Photo
Video

Ако сакате да додадете дополнителен слој за потпора и удобност на вашиот кауч или на вашиот постоен душек, тогаш Мемосан Рол Ап 3+2 е совршеното решение за вас.

Dormeo Memosan Roll-up 3+2 Над душек
5.990,00 ден.
Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Ако сакате да додадете дополнителен слој за потпора и удобност на вашиот кауч или на вашиот постоен душек, тогаш Мемосан Рол Ап 3+2 е совршеното решение за вас.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Дополнителна заштита за чист и свеж душек

Ако ненадејно ви дојдат гости, едноставно ќе го одвиткате и тој ќе се претвори во првокласен кревет или ќе ѝ даде на вашата софа врвен комфор и соодветна потпора за телото.

Кога сакате да додадете дополнителен слој за удобност на вашиот кауч или постојниот душек, едноставно одвиткајте го Дормео Мемосан над-душекот 3+2 и веќе сте подготвени.

Мемосан Рол Ап 3+2 буквално ја подмладува вашата софа или постојниот душек и е дизајниран да ви овозможи квалитетно спиење со различните зони и ортопедските квалитети.

Дормео Мемосан над-душекот Рол Ап 3+2 има две специјални ленти со велкро систем за затворање

TToj е прикачен на лентите на кратката страна и во средината од долниот дел од пресвлеката. Овој систем е едноставен за користење, безбеден и не му е потребно одржување. Лепенките со велкро имаат ленти со куки и јамки, кои се спојуваат или врзуваат привремено, кога двете површини ќе се притиснат една во друга. Кога двете површини ќе се раздвојат, откако доволно силно ќе ги повлечете, лентите со велкро оддаваат специфичен звук на „кинење“.

Мемори пената совршено ќе се приспособи на вашето тело, а Ecocell пената ќе ви обезбеди совршена потпора.

Вертикалните процепи низ целото јадро придонесуваат за подобрена проветреност, а во деловите од душекот за главата и рамената, нозете и стапалата, оформува три удобни зони, кои на вашето тело му обезбедуваат соодветна потпора на сите делови.

Ткаенината 3D Airmesh на страничните делови гарантира непрекината циркулација на воздухот.

Вертикалните процепи низ целото јадро придонесуваат за подобрена проветреност, а во деловите од душекот за главата и рамената, нозете и стапалата, оформува три удобни зони, кои на вашето тело му обезбедуваат соодветна потпора на сите делови.

Ткаенината 3D Airmesh на страничните делови гарантира непрекината циркулација на воздухот.

Ткаенината 3D Airmesh на подолгите страни и на долната страна, овозможува непрекината циркулација на воздухот, со што ви гарантира свежа и сува средина за спиење.

Мемосан Рол Ап 3+2 има две специјални ленти со велкро систем за затворањ

Toj е прикачен на лентите на кратката страна и во средината од долниот дел од пресвлеката. Овој систем е едноставен за користење, безбеден и не му е потребно одржување. Лепенките со велкро имаат ленти со куки и јамки, кои се спојуваат или врзуваат привремено, кога двете површини ќе се притиснат една во друга. Кога двете површини ќе се раздвојат, откако доволно силно ќе ги повлечете, лентите со велкро оддаваат специфичен звук на „кинење“.

 • Со оглед на тоа што лентите се долги 40 сантиметри, ви овозможуваат да го свиткате над-душекот во склад со вашите способности и силата, во зависност од тоа колку цврсто сакате да ви биде свиткан над-душекот или колку место за складирање имате на располагање. Кога ќе го свиткате над-душекот, ја закачувате лентата со куките на лентата со јамките (повлакнестата), која исто така е долга 40 сантиметри, на долната страна и со тоа над-душекот Мемосан Рол Ап 3+2 е подготвен за складирање.
 • Лентите со системот за лепење Велкро, исто така можат да се прикачат една со друга, што ви овозможува да ги ставите под Мемосан Рол Ап 3+2 кога го користите, без да ја оштетите ткаенината на пресвлеката

Технички карактеристики:

 • Горен слој: 2см. вискоеластична полиуретанска пена (мемори пена)
 • Долен слој: 3см. полиуретанска пена (Ecocell®)
 • Горна страна и преден страничен дел: 100% полиестер
 • Долна страна и страничен дел: 100% полиестер (3D Airmesh)
 • Внатрешна пресвлека: 100% полиестер
 • Пресвлеката се пере на температура од 40°C
 • Не користете средства за избелување
 • Не ја пеглајте
 • Сушете ја во сушална на ниска температура
 • Собирање (само пресвлеката): 2-3%
Технички карактеристики
Јадро Ecocell®
Анти-бактериски третман Да
Висина 5 см
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење
Зони на јадро 3
Мемори пена Да
Навлака 3D airmesh ткаенина
Навлака која се пере Да

Рецензии од купувачи 1 рецензии

5

1 рецензии

1 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Biljana

www.topshop.com.mk

Prakticen i udoben
Naddusekov e odlicen. Mi trebase za eden krevet sto se pusta za spienje i od nekolkute modeli na Dormeo se odluciv za ovoj i ne zgresiv zosto na dolnata strana e malku pocvrst za da gi ublazi neramninite na krevetot a od gornata strana e pomek i super se spie na nego. Navlakata mu se vadi i pere a ima i lepenki da go srolam i da go priberam vo plakar.

1 производ(и)