Нема производи во вашата кошничка.

Ново Yellow Friday изненадување

Ново Yellow Friday изненадување - Само до недела! 10% дополнителен ПОПУСТ и БЕСПЛАТНА ДОСТАВА!

Само до недела! 10% дополнителен ПОПУСТ и БЕСПЛАТНА ДОСТАВА!

 
[banner_timer]
 
Во моментот нема залиха
Photo
Video

Ослободете се од микробите и бактериите пред да влезете дома, со Dormeo 2-во-1 Clean&Protect Простирката. Едната страна е дизајнирана за брзо чистење и дезинфивирање на дното на обувките, додека другата страна може да се користи за нивно сушење. Изработена е од трајни, еколошки материјали и е безбедна за шепите на милениците. Едноставен, брз и лесен начин за почист, побезбеден дом.

Dormeo Clean&Protect Простирка
990,00 ден.
Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Ослободете се од микробите и бактериите пред да влезете дома, со Dormeo 2-во-1 Clean&Protect Простирката. Едната страна е дизајнирана за брзо чистење и дезинфивирање на дното на обувките, додека другата страна може да се користи за нивно сушење. Изработена е од трајни, еколошки материјали и е безбедна за шепите на милениците. Едноставен, брз и лесен начин за почист, побезбеден дом.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Оставете ги бактериите пред врата

Светот надвор може да биде валкано место, па дури и најчистите обувки можат да носат невидливи микроби и бактерии во домот, каде лесно можат да се размножат да и предизвикаат болест. Сега, можете да бидете сигурни дека нечистотијата, бактериите и микробите ќе останат пред врата, со оваа ефикасна, трајна и лесна за користење, простирка од Dormeo.

Dormeo Clean&Protect Mat

Три чекори до почист, побезбеден дом

Оваа едноставна но ефикасна простирка ќе ви помогне да го одржите домот чист и без бактерии, во три лесни чекори:

 • 1
  Dormeo Clean&Protect Mat

  Истурете средство за дезинфекција или за чистење на едната страна.

 • 2
  Dormeo Clean&Protect Mat

  Застанете и истријте го долниот дел на обувките.

 • 3
  Dormeo Clean&Protect Mat

  Застанете на другата страна и избришете ги обувките.

Ефикасна за домот, безбедна за околината

Оваа простирка е изработена од трајни, отпорни и еколошки материјали, за долгогодишна употреба.

 1. Дното е изработен од ЕКО ПВЦ, издржлив материјал кој може да се рецилкира и нелизгашка подлога за било кој под.
 2. Горниот дел е изработен од цврст, апсорбирачки полиестер кој брзо се суши и влакна со природни антибактериски карактеристики за простирката секогаш да изгледа како нова.
1
2
Dormeo Clean&Protect Mat

Лесна за одржување

Кога ќе биде потребно чистење, ставете ја под вода, исплакнете и исушете ја пред повторно да ја користите.

Безбедна за миленици

Dormeo Clean&Protect Простирката е одлична и за сопственици на миленици. Лесно решение за чистење на шепите на малите пријателчиња, пред да влезат дома. Сè што треба е да користите вода или вода со сапун кој е соодветен за нив.

Dormeo Clean&Protect Mat

Атрактивна, практична димензија

Оваа простирка е достапна во комбинација од зелена и сива боја, како и комбинација со кафеаво. Димензијата е 83x30см со само 0,8см дебелина.

Dormeo Clean&Protect Mat
Технички карактеристики
Димензија 83x50x0,8cm
Дормео програма дневна соба
Материјал ПВЦ, полиестер
Се пере во машина рачно перење

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star