Нема производи во вашата кошничка.

Black Friday во лето

Black Friday во лето - ПОПУСТИ дури до -70% и БЕСПЛАТНА ДОСТАВА сo секоја онлајн нарачка!

ПОПУСТИ дури до -70% и БЕСПЛАТНА ДОСТАВА сo секоја онлајн нарачка!

до-70%
 
[banner_timer]
 
Photo
Video

Луксузен и удобен сон со Dormeo Lux Перницата. Таа е комбинација од најдобрите технологии за спиење. Употребата на снегулки од латекс во комбинација со Wellsleep® микровлакната нудат соодветна поддршка и правилно поставување на вратот. Внатрешниот слој мемори пена ја зголемува удобноста. Навлаката со CleanEffect® се пере и се бори против бактериите и алергените, за посвежи ноќи и поубави утра.

Dormeo Lux Перница
2.990,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Stock: 2
Достапно на залиха. Време на испорака: до 7 работни дена.
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Луксузен и удобен сон со Dormeo Lux Перницата. Таа е комбинација од најдобрите технологии за спиење. Употребата на снегулки од латекс во комбинација со Wellsleep® микровлакната нудат соодветна поддршка и правилно поставување на вратот. Внатрешниот слој мемори пена ја зголемува удобноста. Навлаката со CleanEffect® се пере и се бори против бактериите и алергените, за посвежи ноќи и поубави утра.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Инвестирајте во луксузна удобност и сон без болки, со вистинската перница

Перницата нема лесна работа. Таа треба да нуди соодветна поддршка и удобност повеќе од 2200 часови во една година. Покрај тоа, таа треба да биде свежа, чиста и хигиенска. Токму поради тоа, важно е да ја менувате перницата на секои 2 години и да ја перете редовно.

НОВАТА Dormeo Lux Перницата е совршената нова перница за вас. Таа е соодветна за сите положби на спиење. Полнењето од снегулки од латекс во комбинација со Wellsleep® напредните микровлакна нудат соодветна поддршка и правилно поставување на вратот. Внатрешниот слој од мемори пена нуди дополнителна поддршка. На овој начин, ќе имате луксузно удобен сон, секоја ноќ. Квалитетниот сон ќе го зајакне вашиот имунитет и ќе го подобри целокупното здравје.

Врвен уникатен дизајн

Луксузна удобност значи и луксузен дизајн. Навлаката има уникатен дизајн кој одговара на новиот Dormeo Lux Душек. Навлаката има траен плетен дизајн со супериорна грамажа на квадратен метар.

Полнета со удобност

Перницата е специјално дизајнирана за сите положби на спиење: на страна, на грб или на стомак. Врз основа на долгогодишното искуство на Dormeo, перницата вклучува четири клучни моменти за подобар сон.

  • Внатрешната навлака на перницата е изработена од хипоалергенска мемори пена, за мека но, истовремено цврста персонализирана поддршка. Структурата на отворени клетки всушност го следи обликот на телото, додека во исто време, помага во извлекување на топлината со цел да спречи прегревање.
  • Снегулките од латекс се најнова иновација, која одлично одговара со мемори пената со цел да овозможи целосно опуштање и одмор. Тие овозможуваат поголем проток на воздух и одржување на температурата на телото со што се спречува потењето.
  • Мекоста која потекнува од Wellsleep микровлакната ќе направи да ја обожавате оваа перница и чувството кога ќе си легнете на неа. Овие микровлакна нудат удобност која дише и поддршка, со чувство на свежина и чистота, во текот на целата ноќ.
  • Перницата ја заокружуваме со навлака зајакната со CleanEffect третман кој се бори против мириси, прашински грини, микроби, бактерии и алергени. Целосно се пере и ви овозможува на вас и вашето семејство, чиста и свежа околина за спиење, секоја ноќ.

Лесна за одржување, дел од врвната Lux линија

Перницата е со димензија 50x70x17см, додека навлаката се вади и целосно се пере на 60°C. Навлаката на секоја перница го има истиот дизајн како и Lux душекот.

Технички карактеристики
Тип на перница класична
Јадро 55% latex, 45% polyester
Анти-бактериски третман Да
Димензија 50x70cm
Дормео линија Harmony
Дормео програма спиење
Навлака 97% polyester, 3% elastane
Се пере во машина Само навлаката на 60 °C

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Последен прегледан производ

Последен прегледан производ