Нема производи во вашата кошничка.

Попусти за ПЕТОК 13-ти

Попусти за ПЕТОК 13-ти - Само денес! Дополнителни 13% ПОПУСТ во кошничка.

Само денес! Дополнителни 13% ПОПУСТ во кошничка.

-13%
 
[banner_timer]
 
Photo
Video

Dormeo Lucia Двојниот јорган е мек јорган кој претставува удобност со практичност, бидејќи комбинира два јоргани - подобел за пролет и есен, потенок за лето, а споени заедно за студените зимски ноќи. Совршен е за користење во текот на целата кодина. Целосно се пере на 60 степени.

Dormeo Lucia Двоен јорган
3.380,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Stock: 2
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Dormeo Lucia Двојниот јорган е мек јорган кој претставува удобност со практичност, бидејќи комбинира два јоргани - подобел за пролет и есен, потенок за лето, а споени заедно за студените зимски ноќи. Совршен е за користење во текот на целата кодина. Целосно се пере на 60 степени.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Удобно спиење во текот на целата година

Lucia Двојниот јорган е прекрасен и мек јорган кој е направен од мек материјал и е исполнет со Wellsleep® напредни микрофибер влакна. Со паметниот дизајн кој ви овозможува да споите заедно два јоргани, вие можете да го користите преку целата година – како еден топол зимски јорган или како два одвоени полесни јоргани.

Врвни материјали за долготрајност

Lucia двојниот јорган е направен од Softdream микрофибер влакна кои се силни, отпорни, брзо се сушат и се долготрајни. Благодарение на овој материјал вашиот јорган нема да ги промени својот облик, боја или структура и вие ќе можете да уживате подолго во неговата удобност.

Мек јорган кој дише

Lucia јорганот е исполнет со Wellsleep® напредни микрофибер влакна кои го прават мек. Уникатната структура на овие микрофибер влакна создава воздушни џебови кои додаваат екстра волумен на јорганот што прави да биде уште помек. Површината на јорганот е убаво исштепувана, што покрај убавиот изглед, исто така спречува полнењето да се собира по ќошевите што прави тоа да е рамномерно распоредено.

Два јоргани во еден со практична намена

Lucia двојниот јорган се состои од два јоргани – еден полесен (150 gsm) и еден подебел (250 gsm). Во лето, можете да ги користите посебно како два јоргани, а во зима, можете да ги споите заедно за да добиете еден топол јорган. На рабовите од јорганите се наоѓаат копчиња за спојување кои овозможуваат лесна и практична комбинација од двата јоргани.

Практични за употреба и одржување

Lucia јорганот може целосно да се мие на 60°C – што е температура која ги убива прашинските грини па вие можете мирно да спиете во секогаш свежо и чисто опкружување. Благодарение на напредните материјали тој се суши побрзо, но пред тоа треба редовно да се тресе додека се суши за полнењето да се распореди. Lucia двојниот јорган е достапен во 2 димензии: 140 x 200 и 200 x 200 см.

Технички карактеристики
Дормео линија Comfort
Дормео програма спиење

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Последен прегледан производ

Последен прегледан производ