Нема производи во вашата кошничка.

BLACK FRIDAY ФИНАЛЕ!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

 
[banner_timer]
 
Photo
Video

3-зонските летвички Clip flex се направени од 28 еластични летвички од бреза. Благодарение на 4 прилагодливи летвички, вие ќе можете да ја прилагодите цврстината во лумбалниот дел. Соодветни за рамки кои имаат шини по целата должина. За луѓе со тежина до 120-130 кг.

Dormeo Clip Flex Летвички
3.690,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

3-зонските летвички Clip flex се направени од 28 еластични летвички од бреза. Благодарение на 4 прилагодливи летвички, вие ќе можете да ја прилагодите цврстината во лумбалниот дел. Соодветни за рамки кои имаат шини по целата должина. За луѓе со тежина до 120-130 кг.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Прилагодлива цврстина за ергономска положба на Вашето тело

Дормео Клип флекс се 28 флексибилни летвички од брезово дрво, прицврстени со гумени носачи.

Летвичките нудат бројни предности за ваша удобност:

 • Ги подобруваат комфорот, флексибилноста и ергономската позиција на телото додека спиете
 • Овозможуваат цврста поддршка на ‘рбетот
 • Овозможуваат одлично проветрување на душекот
 • Го продолжуваат векот на употребливост на душекот
 • Овозможува рамномерна распределеност на телесната тежина за оптимална позиција на спиење

И Вашиот душек може да „дише“

Човечкото тело создава влага додека е во состојба на сон. Од оваа причина, душекот треба да е поставен на основа која вентилира. Летвичките Клип Флекс го овозможуваат тоа и го проветруваат душeкот, сведувајќи ја влагата на минимум.

Димензии на спакувани Клип Флекс летвички во картонска амбалажа:

 • должина: 1150 мм.
 • широчина: 110 мм.
 • длабочина: 260 мм.

Летвичките Клип Флекс се соодветни за луѓе со телесна тежина до 120-130 кг.

Соодветни се за:

 • Сите Дормео душеци, од Екоцел или мемори пена
 • Продолжување на векот на употребливост на душекот
 • Оние кои страдаат од болки во ‘рбетот, бидејќи летвичките даваат одлична поддршка
Технички карактеристики
Димензија 70-100 см x 200 см
Дополнителни карактеристики Соодветно за кревети со шини по целата должина на креветот
Дормео линија Comfort
Дормео програма спиење
Максимална тежина на корисник 130 кг
Материјал брезово дрво
Прилагодлива цврстина Да

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star