Нема производи во вашата кошничка.

Black Friday во лето

Black Friday во лето - ПОПУСТИ дури до -70% и БЕСПЛАТНА ДОСТАВА сo секоја онлајн нарачка!

ПОПУСТИ дури до -70% и БЕСПЛАТНА ДОСТАВА сo секоја онлајн нарачка!

до-70%
 
[banner_timer]
 

Dormeo Лана Класична перница

Photo
Video

Направете го одењето во кревет позабавно, со оваа мека детска перница која нуди поддршка, декорирана со прекрасни мотиви од градината. Навлака од памук со TENCEL™ лиоцел за антиалергиска удобност и полнење со WELLSLEEP® микровлакна за неверојатна мекост. Димензија 40x60см, се пере во машина на 40°C и две страна за два прекрасни изгледи со една перница.

Dormeo Лана Класична перница
990,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Достапно на залиха. Време на испорака: до 7 работни дена.
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Направете го одењето во кревет позабавно, со оваа мека детска перница која нуди поддршка, декорирана со прекрасни мотиви од градината. Навлака од памук со TENCEL™ лиоцел за антиалергиска удобност и полнење со WELLSLEEP® микровлакна за неверојатна мекост. Димензија 40x60см, се пере во машина на 40°C и две страна за два прекрасни изгледи со една перница.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Сонот е најдобриот лек

Добриот сон е неопходен за здрав раст и развој, кои се особено важни за децата. Токму поради тоа е важно постелнината на вашето дете да е направена од материјали кои се удобни и во кои ќе уживаат додека спијат, за да се разбудат освежени, среќни и подготвени за авантура.

Квалитетна перница за подобро здравје

Квалитетна перница значи повеќе од само добар ноќен сон, бидејќи таа и дава поддршка на главата, вратот и горниот дел на грбот. Lana Garden перницата е направена од 100% природни материјали со навлака од антиалергиски памук, во комбинација со влакна од еукалуптус кои ја впиваат влагата и спречуваат развивање на бактерии. Поради тоа, оваа перница обезбедува здрава и хигиенска околина за спиење, пријатна за кожата и белите дробови.

Dormeo Lana Garden Pillow Classic

Висококвалитетни материјали за максимална удобност и хигиена

Навлаката на перницата со димензија 40x60см е направена о дмикс од материјали кои ќе обезбедат максимална удобност за вашето дете:

  • Антиалергиски памук кој дише, за нежна удобност во допир со кожата.
  • TENCEL™ лиоцел влакна за додадена мекост и терморегулација, за да се обезбеди освежителна и сува околина за спиење.
  • Природни влакна од еукалиптис, кои ја впиваат влагата и спречваат развивање на бактерии.
  • Перницата е полнета со WELLSLEEP® микровлакна, давајќи и топлина и волумен, со чувство на мекост кое вашето дете и вие ќе го обожавате.
  • Прилагодлива цврстина и висина.
Dormeo Lana Garden Pillow Classic

Разигран дизајн кој ќе инспирира возбудливи соништа

Едната страна на перницата има разигран дизајн со градина, на кој се прикажани пеперутки и цвеќиња, а на другата има розеви точки на виолетова позадина. Два прекрасни изгледи во една перница кои ќе ја разиграат детската соба на вашето дете, па тоа ќе се радува на одењето во кревет.

  • Dormeo Lana Garden Pillow Classic
  • Dormeo Lana Garden Pillow Classic

Се пере во машина

Перницата целосно се пере во машина на 40°C, што ја прави навистина лесна за одржување. Сепак, се препорачува да ја менувате перницата на секои 2 години.

Дел од нашата нова линија за спанковци

Новата линија производи Lan & Lana ќе им понудат удобност на најмалите дечиња насекаде. Со разигран дизајн изработени од најмелките, најтоплите и најквалитетните материјали. Колекцијата ќе го воодушеви вашето дете и ќе ги инспирира најслатките соништа. Колекцијата вклучува ќебе, перница, јорган и тепих.

Технички карактеристики
Тип на перница класична
Јадро Wellsleep® напредни мировлакна
Димензија 40x60 см.
Дормео програма за деца
Навлака памук, Tencel™ Lyocell влакна

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Последен прегледан производ

Последен прегледан производ