Нема производи во вашата кошничка.

Купи 1, Добиј 2!

Купи 1, Добиј 2! На ваше барање, фантастичната двојна понуда повторно е тука!

На ваше барање, фантастичната двојна понуда повторно е тука!

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Black Friday распродажба

Black Friday распродажба! Заштедете до дури 70%.

Заштедете до дури 70%!

Понудите важат уште:
[banner_timer]
 
Во моментот нема залиха
Photo
Video

Овој тепих со димензија 100x150см е совршена подлога за авантури, со возбудлив вселенски мотив кој ќе ја разигра фантазијата на најмалите. Дополнете ја собата на вашето малечко и обезбедете му мека, безбедна и удобна површина каде слободно ќе истражува и ќе се забавува. Изработен од безбедни материјали кои се перат и мемори пена, овој тепих е идеален дури и за попладневни дремки.

Dormeo Лан Тепих
2.490,00 ден.
Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Овој тепих со димензија 100x150см е совршена подлога за авантури, со возбудлив вселенски мотив кој ќе ја разигра фантазијата на најмалите. Дополнете ја собата на вашето малечко и обезбедете му мека, безбедна и удобна површина каде слободно ќе истражува и ќе се забавува. Изработен од безбедни материјали кои се перат и мемори пена, овој тепих е идеален дури и за попладневни дремки.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Безбедно место за игра и авантура

Обезбедете му на вашето дете удобна, безбедна површина за играње, која лесно се чисти. Овој тепих има шарен вселенски мотив, дебелина од 2см која обезбедува безбедна површина за играње за бебињата и дечињата. На него можат да играат, ползат, да учат да одат и да си играат.

Шарен и забавен

Овој тепих има вселенски дизајн на кој се прикажани планети, ѕвезди, астронаути, ракети, за бескрајни детски авантури. Користете го тепихот за да го научите вашето дете. Колку астронаути има на него?

Dormeo Lan Space Carpet

Играта е повеќе од забава

Играта е многу повеќе од забава. Тоа е начин на кој децата учат и ги развиваат менталните способности, со интеракција со светот и нивната имагинација на креативен начин. Добрата игра е идеално време да се дружите со вашето дете, но може и да им помогне да развијат емпатија, имагинација, соработка, доверба, решавање проблеми и флексибилност.

Dormeo Lan Space Carpet

Мека и нежна поддршка

Овој тепих има слој од 2см мемори пена, за зголемена удобност и поддршка. Мемори пената се приспособува на обликот, според температурата и притисокот, овозможувајќи максимална удобност за вашето дете додека си игра, спие или ја слуша приказната која му ја раскажувате.

Dormeo Lan Space Carpet

Заштита од лизгање и паѓање

Мекиот тепих и слојот мемори пена ги прават падовите на вашето дете поподносливи. Долниот дел на тепихот има нелизгачка облога која одговара на сите рамни површини, држејќи го тепихот на место.

Лесен за одржување на ниска температура

100% се пере на 30°C, можете брзо и лесно да го исчистите тепихот ако на него има истурени течности.

Dormeo Lan Space Carpet

Понесете го секаде

Со димензија од 150x100см овој тепих е комапактен и лесен за да го понесете секаде со вас. Но сепак, доволно голем за вашето дете да има доволно простор да истражува и да се забавува. Каде и да оди вашето дете, може со себе да понесе дел од дома.

Дел од новата линија производи за деца

Овој тепих е дел од нашата нова линија производи посветена на децата и овозможување на пријатна околина за спиење за нив. Линијата се состои од перница, јорган, ќебе и торба за играчки.

Технички карактеристики
Димензија 100x150 см.
Материјал 100% polyester, Мемори пена
Се пере во машина 30°C

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Нашите продавници се отворени.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома.

Последен прегледан производ

Последен прегледан производ