Нема производи во вашата кошничка.

Cyber Monday со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

Cyber Monday со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

 
[banner_timer]
 

Dormeo Сет Кеси за вакумирање

Во моментот нема залиха
Photo
Video

 Добијте и до 80% повеќе слободен простор благодарение на овие кеси за вакумирање. Идеални за складирање на гардероба, играчки, јоргани, перници... Одлични за на одмор, за кампување или пак за селење. Оптимална заштита од влага, прашина, инсекти... Сетот содржи 5 кеси за вакумирање и дополнителни 3 кеси како ПОДАРОК.

Dormeo Сет Кеси за вакумирање
1.390,00 ден.
Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

 Добијте и до 80% повеќе слободен простор благодарение на овие кеси за вакумирање. Идеални за складирање на гардероба, играчки, јоргани, перници... Одлични за на одмор, за кампување или пак за селење. Оптимална заштита од влага, прашина, инсекти... Сетот содржи 5 кеси за вакумирање и дополнителни 3 кеси како ПОДАРОК.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Компресирај, заштити, организирај и складирај

Кога ги посакувате најдобрите вакумирани торби за складирање за вашите големи и обемни предмети за кои е потребно да бидат сместени еден период или ако патувате и ако сакате да бидете што повеќе ефикасни – ова се кесите за вакумирање кои мора да ги имате. Можете да сместите било што и се и сешто во овие торби од играчки, облека па до перници и јоргани за гостите. Немојте да се грижите – дури и вашиот најголем јорган или ќебе или огромните крпи за на плажа лесно ќе се вклопат.

Нашите кеси ќе ви дадат 80% повеќе простор. Особините на овие кеси кои не пропуштаат прав, мувла и вода, ги прават да бидат најдобри за било каква цел и под било какви услови. Тие ќе се вклопат на дното од орманот или било каков простор за складирање во вашиот дом.

Кај овој пакет вие добивате сет од 5 кеси плус екстра сет од 3 кеси БЕСПЛАТНО.

Кесите за складирање се совршени за: одмори, кампување, патување со брод, орман, гаража, подрум, играчки, облека, перници и јоргани за гостите...

Трајни, отпорни на вода, не пропуштаат воздух и зачувуваат простор

Уникатниот двоен патент ви даваат апсолутно најдобар непропустлив воздушен отвор и моќ на запечатување.

Практичниот и добро познат дизајн ги прави овие кеси да бидат лесни за полнење и складирање на вашите работи.

Тие ги чуваат вашите работи од:

 • Dormeo Storage Bags Set

  Вода

 • Dormeo Storage Bags Set

  Прашина

 • Dormeo Storage Bags Set

  Инсекти

 • Dormeo Storage Bags Set

  Мувла

 • Dormeo Storage Bags Set

  Непријатни мириси

Уникатен дизајн

Кесите за складирање имаат убав и функционален дизајн

 • Dormeo Storage Bags Set

  кеса со L големина соодветна е за:

  Додатоци, долен веш, облека за бебиња

 • Dormeo Storage Bags Set

  кеса со XL големина соодветна е за:

  Џемпери, кошули, фустани, пантолони

 • Dormeo Storage Bags Set

  3D џамбо кесата соодветна е за:

  Ќебиња, перници, јакни, палта, волнени играчки за кучиња.

Лесни за користење

 • Dormeo Storage Bags Set

  ПАКУВАЊЕ: Полека треба да се отвори кесата почнувајчи од центарот. Преклопете ги работите со цел да се овозможи целосно да се исполни капацитетот. Да не се преполнува кесата. Оставете доволно простор за да се затвори патентот.

 • Dormeo Storage Bags Set

  ПАТЕНТ: За да се затвори кесата, повлечете го патентот двапати од едниот крај кон другиот.

 • Dormeo Storage Bags Set

  ВАКУМ: Одвретете го вентилот за да се отвори. Ставете го цревото од било која правосмукалка преку вентилот и отстранете го воздухот од кесата.

 • Dormeo Storage Bags Set

  СКЛАДИРАЊЕ: Затворете го вентилот. Чувајте го во орман, под кревет, во подру, итн. Кесата може да се користи повторно ако добро ракувате со неа.

Правилната функционалност на производот се обезбедува со:

 • Dormeo Storage Bags Set

  Двојно заклучување со патент за најдобра непропустливост

 • Dormeo Storage Bags Set

  Силно & безбедно заедничко спојување

 • Dormeo Storage Bags Set

  Зголемена заштита од пукнатинни и распарувања

 • Dormeo Storage Bags Set

  Вентил за проверка на довод за воздух

Има повеќекратна употреба

Предметите ќе се вратат во својот оригинален облик кога ќе се отстранат од кесите и бидејќи тие нема да се скинат, можат да се користат повторно и повторно.

Сетот од 5 кеси за вакумирање се состои од кеси со 3 различни димензии:

 • 2x L: 45 x 58 см.
 • 2x XL: 55 x 86 см.
 • 1x 3D Џамбо: 100 x 60 x 47 см.

Сетот од 3 кеси за вакумирање се состои од кеси со 3 различни димензии::

 • 1x L: 45 x 58 см.
 • 1x XL: 55 x 86 см.
 • 1x 3D Џамбо: 100 x 60 x 47 см.

3D Џамбо кеси со L и XL големини - На кој начин се разликуваат?

Кесата со 3D Џамбо големина има уникатен 3Д дизајн кој ви овозможува да ставите повеќе облека во едена вакуумирана тоба отколку кај нормалната 2D торби (L и XL големини). 3D Џамбо кесата може да се издолжи на начин кој ќе овозможи додатен простор. Таа исто така може да зголеми и во висина.

Додатни делови кои можат да се додадат: 2 слајдери за затворање на вакуумските торби.

Dormeo Storage Bags Set
Технички карактеристики
Дормео линија Living
Дормео програма дневна соба

Рецензии од купувачи 1 рецензии

5

1 рецензии

1 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Валентина

www.topshop.com.mk

Топ 1 во РМ.
Прекрасни производи без конкуренција.Топ 1 во нашата земја и пошироко.Продолжете само така со можност секој да може да се зачлени и земе посакуваниот производ.

1 производ(и)

Последен прегледан производ

Последен прегледан производ