Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
Во моментот нема залиха
Photo
Video
-79%

Eucalyptus јорганот е дизајниран особено мек и удобен. Направен е од 100% природни влакна на база на еукалиптус со одлична способност за терморегулација и апсорпција на влага. Јорганот  е хипоалерген. Се пере во машина на 60°C. Достапен е во 2 димензии: 140x200 см и 200x200 см.

Dormeo Eucalyptus Light Јорган

Редовна цена: 2.580,00 ден.


Специјална цена: 549,00 ден.

Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Eucalyptus јорганот е дизајниран особено мек и удобен. Направен е од 100% природни влакна на база на еукалиптус со одлична способност за терморегулација и апсорпција на влага. Јорганот  е хипоалерген. Се пере во машина на 60°C. Достапен е во 2 димензии: 140x200 см и 200x200 см.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Спијте поубаво со новиот природен и Хипоалерген јорган

Имате проблеми со потењето додека спиете. Барате лесен, свеж јорган кој ќе ја апсорбира влагата? Дормео Еукалиптус јорганот е исполнет со Тенцел, 100% природни влакна од еукалиптус, кои имаат неверојатна терморегулациска способност. Време е да спиете подобро!

Полнење со 2 револуционерни материјали: неспоредливо чувсво на свежина

Ништо не може да го замени чувството кое го имате кога ќе легнете на свежа постелнина. Комбинацијата на Тенцел и Велслип микро - влакната ви овозможува мирен, удобен и свеж сон.

Со мрежа на долниот дел

Дали ви е топло додека спиете? AirX системот на долната страна ви нуди оптимална циркулација на воздух и го одржува вашиот кревеет свеж и сув. Овој јорган можете да го користите во текот на целата година.

Јорганот Дормео Еукалиптус Лајт наменет е за:

  • сите оние кои сакаат мек и нежен јорган
  • сите оние кои патат од алергии и астма
  • сите оние кои сакаат постелнина која ги одбива електростатичките напојувања
  • сите оние кои сакаат јорган кој целосно можат да го перат во машина за перење алишта

Технички карактеристики
Анти-бактериски третман Да
Димензија 140 x 200
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење
Навлака 100% полиестер (Softdream микровлакна)
Полнење 50% Лиоцел(Tencel®), 50% полиестер (Wellsleep® микро влакна), cca. 200 gsm
Регулирање на влага Да
Се пере во машина 60°C
Сезона лето

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Сите наши продавници се отворени!

Нарачајте онлајн со достава до дома #останидома