Нема производи во вашата кошничка.

Купи 1, Добиј 2!

Купи 1, Добиј 2! На ваше барање, фантастичната двојна понуда повторно е тука!

На ваше барање, фантастичната двојна понуда повторно е тука!

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Клуб 5* денови со најдобри понуди

Клуб 5* денови со најдобри понуди - Искористете ги попустите до 74% само сега!

Искористете ги попустите до 74% само сега!

 
[banner_timer]
 
Photo
Video

Најновото од технологиите за спиење во вашиот дом, за подобар сон и поздрав ‘рбет. Двојното јадро со Ecocell ви овозможува да изберете помеѓу две нивоа на цврстина за секоја страна од креветот, со 3 зони кои ќе обезбедат идеална поддршка за колковите, рамената, главата и стапалата. CleanEffect и silver третманите ја зајакнуваат навлаката и со тоа, ја прават отпорна на бактерии и прашински грини.

Dormeo iMemory Silver II Душек
Од 19.990,00 ден. До
Цена на рати: 10 x 1999 ден
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Најновото од технологиите за спиење во вашиот дом, за подобар сон и поздрав ‘рбет. Двојното јадро со Ecocell ви овозможува да изберете помеѓу две нивоа на цврстина за секоја страна од креветот, со 3 зони кои ќе обезбедат идеална поддршка за колковите, рамената, главата и стапалата. CleanEffect и silver третманите ја зајакнуваат навлаката и со тоа, ја прават отпорна на бактерии и прашински грини.

Дознајте повеќе
Детали за производот
 • 30 НОЌИ ТЕСТ ПЕРИОД

  Тестирајте го новиот душек 30 ноќи и а ко не ви се допаѓа, ќе ви ги вратиме парите.

 • 15 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА

  Душекот има гаранција од 15 години. Тоа се 5.470 утра разбудени наспани и подготвени за денот.

 • ПРЕЗЕМАЊЕ ИЛИ ДОСТАВА

  Купувајте на интернет по истите цени како и во продавници. Направете ја вашата нарачка на нашата страница и договорете со нашите агенти за начинот на достава или преземање.

Висококвалитен душек за секој стил на спиење

Dormeo iMemory Silver душекот е совршено решение за сите, со прилагодлива цврстина која ќе ви обезбеди удобност и совршен сон.

 • Двојно јадро, можете лесно да го свртите од поцврста на помека страна
 • 4 нивоа на цврстина: изберете цврстина според вашите потреби, помалку цврсто, средно цврсто, цврсто или многу цврсто.
 • Вкупна висина: 18 см - 15 см високо јадро и мемори пена во навлаката од 3см за поголема удобност.
 • 3 зони на удобност за оптимална поддршка на различни делови од телото
 • Тројна антибактериска и антиалергиска заштита, душек совршен за луѓето кои имаат проблеми со алергии или астма
 • Навлака која се вади и се пере на 60 ° C збогатена со сребрени влакна за здрава и чиста средина.
 • Нема пренос на движењето: соодветен за парови поради тоа што го апсорбира движењето на едно лице, за другото лице да не го почувствува.
 • 30 ноќи тест период и 15 години гаранција.
 • Пакување: вакумски спакуван во компактна кутија и испорачано до вашата врата.
 • Можност за плаќање на рати со кредитна картичка

Двојно јадро и 4 нивоа на цврстина во 1 душек

Јадрото на iMemory Silver душекот е составен од поцврста и помека страна која може да се ротира, додека ги менувате страните на навлаката збогатена со iMemory пена, за зголемување и намалување на цврстина на јадрото. Едноставно свртете го јадрото и навалката за да добиете помалку цврст, средно цврст, цврст и многу цврст душек. Одлично решение за парови со дупла димензија на душек (140см+). Внатре има две различни јадра и секој партнер може да ја избере посакуваната цврстина, со што се елиминира потребата да се купуваат 2 посебни душеци.

Погледнете внатре во душекот

Застанете наДопрете на   за повеќе детали.

 1. Навлака со патент

  Се вади и се пере на 60º.

 2. Внатрешна навлака

 3. Двојно јадро 15см

  Изберете ја посакуваната цврстина. Синото јадро е ЦВРСТО а портокаловото е МЕКО

 4. рачки за полесно ракување

 5. Слој од поставување со антиалергиски силиконски влакна

 6. iMemory пена 2 см

  Додадени сребрени јони за терморегулација и антибактериски ефект

 7. Climalite сребрени влакна

  Влакна кои се справуваат со температурата и влагата.

 8. Навлака со CleanEffect заштита

  Против бактерии, микроби и мириси, а елиминира и алергии.

Поставувањето е брзо и едноставно

YВашиот нов душек ќе го добиете компресиран и вакумиран во ролна, заштитен во кутија - завиткан во ДВА слоеви пластичен најлон.

 • Внимателно исечете ја внатрешната ќеса со ножици без да ја исечете внатрешната ќеса. Не користете нож.

 • Одвиткајте ја ролната на креветот. Внимателно исечете ја втората ќеса покрај рабовите и тргнете ја.

 • Оставете го душекот 6 часа да се оформи.

 
Технички карактеристики
Јадро полиуретанска пена (Ecocell®)
Анти-бактериски третман Да
Висина 18 см
Двострано јадро Да
Двојно јадро Да
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење
Зони на јадро 3
Материјал Ecocell®, Мемори пена
Мемори пена Да
Навлака Горна страна: 100% полиестер со 2 см. високоеластична полиуретанска пена (мемори пена); Средина: 100% полиестер, полиуретанска пена; Долна страна:Материјал: 100% полиестер,
Навлака која се пере Да
Цврстина soft/firm

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Нашите продавници се отворени.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома.