Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Есенски попусти

Есенски попусти - Оваа есен искористете ги најголемите попусти, дури до 70%

Оваа есен искористете ги најголемите попусти, дури до 70%

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Само вечерва 18:00-06:00

Само вечерва 18:00-06:00 - Дополнителни 10% попуст.

Дополнителни 10% попуст.

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Dormeo Маче Ќебе - наметка

Во моментот нема залиха
Photo
Video
-90%

Оваа топла, забавна прекривка се состои од качулка со очи и уши од мачка. Таа исто така има и џебови во облик на мачји шепи како и отвори за копчиња за да може да се носи како наметка или како костим за некој маскембал за да бидете затоплени за време на студените ноќи. Прекривката е со следните димензии: 160см. должина и 120см. ширина.

Dormeo Маче Ќебе - наметка

Редовна цена: 2.580,00 ден.


Специјална цена: 249,00 ден.

Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Оваа топла, забавна прекривка се состои од качулка со очи и уши од мачка. Таа исто така има и џебови во облик на мачји шепи како и отвори за копчиња за да може да се носи како наметка или како костим за некој маскембал за да бидете затоплени за време на студените ноќи. Прекривката е со следните димензии: 160см. должина и 120см. ширина.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Мачја прекривка со качулка и џебови во облик на шепи

Оваа весела и практична прекривка е одичен подарок за најголемите љубители на мачки во вашиот живот или да се почестите себе си со нешто меко, удобно и топло. Таа е совршена за уживање по домот и за мачешки дремења на каучот или како забавен додаток за вашиот мачешки костум за Хеловин.

Мека и топла, исто како и мачките

Оваа супер мека, топла наметка која може да се носи, се состои од качулка во две бои – црна и жолта со очи и уши, како и две копчиња кај вратот за да може да се носи како наметка или плашт. Таа дури има и џепови во облик на шепи за да изгледот биде целосен и рацете да ви бидат затоплени за време на студените ноќи. Вашите мачки и саканите ќе сакаат да ви се придружат и да се затоплат секогаш кога ќе ја носите оваа уникатна прекривка.

Одлична во улога на костим

Оваа мачја прекривка која може да се носи е одличен избор за костимираните забави како костим за Хеловин, за игри со деца или било кои други костимирани забави. Можете да го носите само со прекривка или да користите и мачешко одело, додатни предмети, како и шминка за да добиете уникатен мачешки костим.

Исто така е многу лесен за соблекување и облекување и со тоа нема да морате да останете долго во улогата ако стане премногу топло за време на забавата која е внатре во домот. Без разлика да го носите за да се затоплите или поради мода, сигурно ќе биде хит кај вашите следбеници на Инстаграм.

Трајна и може да се пере

Мачешката прекривка/наметка е направена од супер меко, висококвалитетно, ултра издржливо кадифе и е сошиено со врвни шевови. Најдобро од се е дека лесно се чисти и се пере на 40° C поради сите оние нечистотии кои доаѓаат од грицкање храна додека лежите врз каучот или во кревет.

Димензии на прекривката и детали

Мачешката прекривка е достапна во една боја, црна со жолта внатрешност кај прекривката и има една унисекс величина за возрасни. Прекривката е со димензии од 160см. ширина и 120см. должина, не вклучувајќи ја качулката и џебовите.

Прекривката може да се пере во машина на 40° C да се суши во сушач. Не се препорачува пеглање, хемиско чистење или да користење белило. Прекривката може да се собере до 3% после првото перење.

 

Технички карактеристики
Димензија 120x160 cm
Дополнителни карактеристики 100% polyester
Дормео програма дневна соба

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star