Нема производи во вашата кошничка.

Cyber Monday со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

Cyber Monday со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

 
[banner_timer]
 
Photo
Video

Освежете ја вашата спална соба со оваа постелнина од 100% природен памук која е составена од навлака за јорган и перница. Изработена од луксузен памук со неверојатно чувство на вашата кожа како и чувство на свежина во текот на летните ноќи. Добијте 4 изгледи од 1 постелнина, романтичен цветен принт од едната и класични линии од другата страна. Две димензии: 140х200см и 200х200см.

Dormeo His/Her Постелнина
1.890,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Stock: 4
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Освежете ја вашата спална соба со оваа постелнина од 100% природен памук која е составена од навлака за јорган и перница. Изработена од луксузен памук со неверојатно чувство на вашата кожа како и чувство на свежина во текот на летните ноќи. Добијте 4 изгледи од 1 постелнина, романтичен цветен принт од едната и класични линии од другата страна. Две димензии: 140х200см и 200х200см.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Заменете ја вашата постелнина

Важно е редовно да ја менувате и перете вашата постелнина со цел вие и вашето семејство да спиете во свежа, здрава и хигиенска средина. Бидејќи се менува сезоната, сега е идеално време за во вашата колекција да додадете висококвалитетна постелнина која изгледа прекрасно. Специјално дизајнирана со удобност и стил на ум, со дизајн кој ќе ѝ овозможи на вашата спална соба 4 класични изгледи, за него и неа.

Природен памук за долготрајна удобност и додадена луксузност

Мек, цврст памук кој дише и ја впива влагата, што го прави идеален материјал за постелнина. Тој е антиалергиски и природно антистатичен, но, и одличен спроводник на топлината поради што ќе спиете во свежа средина во лето и топла средина во зима. Удобност во текот на целата година.

4-во-1 изгле

Навлаките за перница и јорган се двострани. Од едната страна на навлаката за јорган има класичен и романтичен цветен принт во светла или темна сина на бела боја и од другата страна, модерни линии. Навлаките за перниците го имаат истиот цветен принт, додека втората страна е само во бела боја. Свртете го јорганот за прекрасен контраст или комбинирајте ги страните на перницата за четири различни изгледи.

Лесна за менување, перење и одржување

Навлаката на јорганот се затвора со копчиња, што го олеснува менувањето и овозможува јорганот да остане на место во текот на целата ноќа. Навлаките на перниците се затвораат како плик. Постелнината се пере на 40°C, содржи боја која не избледува и материјалот станува помек и понежен со употреба. Достапна во две димензии - 140x200см и 200x200см, додека навлаките за перниците се 50x70 см.

Технички карактеристики
Bed Size Double Bed
Дормео линија Trends
Дормео програма дневна соба
Достапни бои пурпурна, сина
Материјал 100% cotton
Се пере во машина 40°C

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star