Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
Во моментот нема залиха
Photo
Video
-67%

Со прекрасен дизајн, ова лесно ќебе е збогатено со ревитализирачки третман кој му помага на телото да се регенерира. Може да се користи како прекривка, како ќебе или здиплено како перница. Може да се пере во машина на 30°C. Достапен е во две бои и 3 различни димензии: 140x200см, 200x200см 220x240см.

Dormeo HERO Ќебе

Од Редовна цена: 1.290,00 ден. До


Специјална цена: 429,00 ден. До

Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Со прекрасен дизајн, ова лесно ќебе е збогатено со ревитализирачки третман кој му помага на телото да се регенерира. Може да се користи како прекривка, како ќебе или здиплено како перница. Може да се пере во машина на 30°C. Достапен е во две бои и 3 различни димензии: 140x200см, 200x200см 220x240см.

Дознајте повеќе
Детали за производот

3 во 1 решение

Hero ќебето е функционално и декоративно во исто време, совршено е за вашиот дом, канцеларија или за во кола. Исто така е соодветно за надворешни активност како кампувања или патувања. Прекрасно и функционално, трајно и лесно за одржување.

Dormeo Hero ќебето е одлично 3во1 решение: ќебе, перница и прекривка. Навистина е лесно и пријатно на допир. Има високо-квалитетен патент и со негово откопчување ја претворате перницата во ќебе.

Ќебето може да се користи во потоплите ноќи, или како дополнување на јорган за време на ладните зимски ноќи. Кога не го користите, можете да го здиплите и да го направите перница. Дополнително, можете да го користите како прекривка и да го покриете креветот.

Може да се пере во машина за перење на 30°C.

Ревитализирачки третман

Ќебето е третиран со специјален ревитализирачки третман. Кога човечкото тело доаѓа во контакт со него, клетките се акитвираат и метаболизмот на човечкото тело се зајакнува и циркулацијата се зголемува. Ова помага за:

  • подобрување на квалитетот на сонот
  • зголемување на енергијата на телото и забрзување на процесот на ревитализација
  • опуштање на телото

Комбинација на класични бои кои се лесни за комбинирање

Има 2 страни, едната со елегантна светла боја а другата во моќна темна боја. Има 2 комбинации на бои: темно сина со светло сина и темно кафеава со светло кафеава/беж.

Како да го здиплите ќебето во перница

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Спијте како херој!

Ние во Дормео знаеме колку е важен сонот за подобар и поуспешен ќивот. Нашата нова HERO Колекција е дизајнирана за да ви овозможи херојски сон и одмор кој го заслужувате. Бидејќи кога спиете како херој, се будите како херој и живеете како херој.

Повеќе за кампањата

Технички карактеристики
Димензија 140x200, 200x200 и 220x240 см.
Дормео програма дневна соба
Навлака 100% полиестер
Полнење 100% полиестер
Се пере во машина 30°C

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Сите наши продавници се отворени!

Нарачајте онлајн со достава до дома #останидома