Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Dormeo Good Morning/Night Класична перница

Во моментот нема залиха
Photo
Video
-90%

Aтрактивна, класична и хипоалегена перница изработена од топли материјали кои дишат. Може да се употребува во текот на целата година. Вие самите можете да ја регулирате висината и мекоста на перницата, па така оваа перница е соодветна за сите типови на спијачи. Едната страна е изработена од брановиден материјал во боја, додека другата страна е изработена од свиленкаст материјал во неутрална боја. Достапна е во три бои. Може да се пере на 40°C. Големината на перницата е 50x70 см.

Dormeo Good Morning/Night Класична перница

Редовна цена: 1.780,00 ден.


Специјална цена: 179,00 ден.

Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Aтрактивна, класична и хипоалегена перница изработена од топли материјали кои дишат. Може да се употребува во текот на целата година. Вие самите можете да ја регулирате висината и мекоста на перницата, па така оваа перница е соодветна за сите типови на спијачи. Едната страна е изработена од брановиден материјал во боја, додека другата страна е изработена од свиленкаст материјал во неутрална боја. Достапна е во три бои. Може да се пере на 40°C. Големината на перницата е 50x70 см.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Неверојатно мека перница во живи бои

Good morning/night перницата е исполнета со 100% хипоалергени Wellsleep® напредни микровлакна, што обезбедува перницата да може да дише и вам да ви овозможи чувство на свежина и удобност во текот на целата ноќ. Уникатната структура во внатрешноста создава џебови со воздух кои и додаваат екстра волумен на перницата.

Перницата е двострана, што значи дека предната страна има пријатен и модерен дизајн во боја, додека задната страна има свиленкаста еднобојна текстура во бела боја.

Доаѓа во неколку модерни комбинации на боја: Жолта, Виолетова и Кремасто бела.

Индивидуална регулација на висината и мекоста на перницата

Со Good morning /night перницата може да ја приспособите висината и мекоста на вашите точни потреби со тоа што само ќе отстраните дел од полнењето. На страната има патент, па така количината на полнење може да се зголеми или намали. На овој начин, секој ќе ја добие перницата која најмногу му одговара, а рбетот секогаш ќе биде во правилна положба, без разлика дали спиете на грб, страна или стомак.

Лесна за оддржување

Перницата се пере на 40°C. За да се избегне згуснување на полнењето, истресете ја перницата откако ќе ја исперете и повторете го ова додека ја сушите. Осигурајте се дека е комплетно сува.

Перницата е соодветна за:

  • Луѓе кои се потат додека спијат
  • Луѓе кои сакаат да спијат удобно
  • Луѓе кои сакаат меки и пријатни перници
  • Сите типови на спијачи
Технички карактеристики
Тип на перница класична
Јадро 100 % полиестер (Wellsleep®)
Димензија 50x70 cm
Дополнителни информации Wellsleep® усовршени микровлакна
Дормео линија Comfort
Дормео програма спиење
Навлака 100% полиестер
Се пере во машина 40°C

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Сите наши продавници се отворени!

Нарачајте онлајн со достава до дома #останидома