Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Време за магија

Подароци со попусти до 70%

Понудите важат уште
[banner_timer]
 

Dormeo Good Morning/Night Анатомска перница

Photo
Video

Анатомски дизајнирана перница која совршено се приспособува на контурите на вашата глава и врат. Идеална за оние кои спијат на страна или грб. Нејзиниот атрактивен дизајн е достапен во 3 бои: Жолта, Виолетова и Кремасто бела. Навлаката и се пере на 40°C. Големината на перницата е 30x50 см.

Dormeo Good Morning/Night Анатомска перница
1.780,00 ден.
1.602,00 ден. Клуб 5*
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Анатомски дизајнирана перница која совршено се приспособува на контурите на вашата глава и врат. Идеална за оние кои спијат на страна или грб. Нејзиниот атрактивен дизајн е достапен во 3 бои: Жолта, Виолетова и Кремасто бела. Навлаката и се пере на 40°C. Големината на перницата е 30x50 см.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Анатомска перница со атрактивен дизајн

Good morning/night анатомската перница е направена од мемори пена. Мемори пената е материјал кој оптимално се приспособува и ве оддржува релаксирани и во удобна позиција, а притоа обезбедува потпора за вашиот врат, грб, ‘рбет и глава додека спиете.

Перницата ќе ви понуди совршена потпора без анти-притисок на мускулите и коските. Таа ги одбива прашинските грини и ви обезбедува свежа и чиста околина за спиење.

Предната и долната страна на перницата е во боја и има пријатен и елегантен дизајн на материјалот. Левата и десната страна е во природни бои и има едноставна текстура.

Достапна е во модерни комбинации на боја: Жолта, Виолетова и Кремасто бела.

Анатомската перница Good morning/night е погодна за спијачи на страна и на грб.

Лесна е за оддржување

Good morning/night анатомската перница има патент на задната страна, па така навлаката може да се пере на 40°C.

Зошто да ја изберете оваа перница:

  • Потпорна перница која обезбедува правилна положба на ‘рбетот
  • Атрактивен дизајн – предната и задната страна се во боја, левата и десната страна се во неутрални бои
  • Лесна за оддржување- навлаката се пере во машина на 40°C и се суши брзо
  • Погодна за спијачи на грб и на страна
  • Може да се користи во текот на целата година
  • Достапна во три бои: жолта, виолетова, кремасто бела
Технички карактеристики
Тип на перница анатомска
Јадро 100% високоеластична PU пена (мемори пена)
Димензија 30X50
Дормео линија Comfort
Дормео програма спиење
Навлака 100% полиестер (микрофибер) 100gsm
Се пере во машина Само навлаката на 40 °C

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star