Нема производи во вашата кошничка.

Попусти за ПЕТОК 13-ти

Попусти за ПЕТОК 13-ти - Само денес! Дополнителни 13% ПОПУСТ во кошничка.

Само денес! Дополнителни 13% ПОПУСТ во кошничка.

-13%
 
[banner_timer]
 

Dormeo Gо! Перниче за патување

Photo
Video

Патувајте во стил Dormeo Go! Перничето за патување. Практично перниче, со димензии 40x25см, кое се пере на 60°C и кое лесно се пакува. Изработено е од прилагодливо јадро од мемори пена кое обезбедува удобност за сите начини на спиење. Идеално за користење во авиони, јавен транспорт или на кампување - секогаш кога патувате и сакате да уживате во чиста, хигиенска и удобна перница.

Dormeo Gо! Перниче за патување
1.490,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Достапно на залиха. Време на испорака: до 7 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Патувајте во стил Dormeo Go! Перничето за патување. Практично перниче, со димензии 40x25см, кое се пере на 60°C и кое лесно се пакува. Изработено е од прилагодливо јадро од мемори пена кое обезбедува удобност за сите начини на спиење. Идеално за користење во авиони, јавен транспорт или на кампување - секогаш кога патувате и сакате да уживате во чиста, хигиенска и удобна перница.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Нова перница која ќе го намали притисокот при патувања

Патувањата можат да бидат возбудливи, но, долгите патувања со авион, воз или автобус, може да направи да се чувствувате уморно и неудобно, правејќи го првиот ден од одморот помалку пријатен. Сега, можете да пристигнете одморени, опуштени и во најдобра форма, со оваа компактна перница изработена според највисоките стандарди од Dormeo.

Одличните нешта доаѓаат во мали

Го земавме тоа што го научивме изминативе години произведувајќи ги најдобрите перници на пазарот и го искористивме за да го изработиме новото Dormeo Gо! Перниче за патување, иновативно решение за неудобните седишта во авионите, возовите и автобусите. Има димензија од 40x25см, доволно е големо за да можете да ја потпрете главата и вратот и да се одморите. Перничето може да се спакува во помало за полесно да го спакувате.

Мемори пена за прилагодлива удобност, CleanEffect за хигиена

За разлика од перниците за патување направени од останатите производители, ова перниче Dormeo ги има трите од најпопуларните технологии заспиење.

 • Мемори пена кој овозможува перницата да се прилагодува на обликот на вратот и главата, овозможувајќи ви рамномерно распределување на тежината и поддршка за ‘рбетот, па вие ќе се разбудите освежени, одморени и без болки. Специјалните дупчиња во пената обезбедуваат зголемен проток на воздух, за поголема свежина и удобност.
 • AirX систем кој одржува оптимален проток на воздух за перницата да остане сува и хигиенска.
 • CleanEffect® третман кој штити од бактерии, микроби и прашински грини, правејќи ја перницата безбедна за сите кои страдаат од алергии и имаат чувствителна кожа. Перницата целосно се пере 60°C со цел да ви овозможи целосна чистота.

Практична за дома

Перничето за патување е совршено за сите начини на спиење – на грб, на стомак и на страна и е идеален подарок за себе или за саканите, со десетина практични намени, додека патувате или дома.

 • Избегнувајте користење на неудобни и нехигиенски перници во авион и уживајте во спокојот кој ќе го добиете со користење на ваша, свежа, висококвалитетна перница.
 • Подобрете ги неудобните патувања со воз, со поголема поддршка за вратот и главата.
 • Дизајнот на виткање го прави ова перниче лесно за пакување па можете да го понесете на кампување, со луксузноста на мемори пената каде и да сте.
 • Совршено за да ви обезбеди поголема удобност дома, додека читате, гледате телевизија, учите или одморате.
 • Идеална големина за деца, за одморање или играње каде и да сте.
Технички карактеристики
Тип на перница за патување
Јадро Мемори пена
Анти-бактериски третман Да
Димензија 40x25cm
Дормео програма спиење
Навлака 35% вискоза, 65% полиестер

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star