Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
Во моментот нема залиха
Photo
Video
-68%

Гала постелнината е луксузен сет направен од 100% памучен сатен. Единечниот сет има 1х навлака за перница 50х70 см, навлака за јорган 140х200 см и долен чаршаф со димензии 160х250 см, додека пак дуплиот сет има 2х навлаки за перница 50х70 см., навлака за јорган 200х200 см. и долен чаршаф 220х250 см. Се пере на 60°C и е достапна во 3 бои.

Gala Постелнина

Редовна цена: 3.690,00 ден.


Специјална цена: 1.190,00 ден.

Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Гала постелнината е луксузен сет направен од 100% памучен сатен. Единечниот сет има 1х навлака за перница 50х70 см, навлака за јорган 140х200 см и долен чаршаф со димензии 160х250 см, додека пак дуплиот сет има 2х навлаки за перница 50х70 см., навлака за јорган 200х200 см. и долен чаршаф 220х250 см. Се пере на 60°C и е достапна во 3 бои.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Уживајте во сонот со меката и луксузна постелнина

Ви нудиме специјална луксузна постелнина, направена од 100% памучен сатен. Таа е неверојатно мека и ја прави вашата спална особено луксузна. Уживајте со Gala постелнината од Дормео. Постелнината вклучува и чаршаф кој можете да го користите како прекривка за душекот, меѓутоа и за креветот.

Модерен луксуз едноставен за одржување

Одберете помеѓу елегантно сина, црвена или бела боја. Навлаките за перници се затвораат како плик, додека пак навлаките за јорган имаат копчиња. целата постелнина се пере во машина на 60°C. Достапна е во две класични димензии: единечниот сет има 1х навлака за перница 50х70 см, навлака за јорган 140х200 см и долен чаршаф со димензии 160х250 см, додека пак дуплиот сет има 2х навлаки за перница 50х70 см., навлака за јорган 200х200 см. и долен чаршаф 220х250 см.

Технички карактеристики
Димензии на перница 50x70 cm
Дополнителни карактеристики навлака за јорган 140x200 cm & 1x навлака за перница 50x70 cm; навлака за јорган 200x200 cm & 2x навлаки за перница 50x70 cm
Дормео програма дневна соба
Достапни бои бела, сина, црвена
Материјал памучен сатен
Се пере во машина 60°C

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Сите наши продавници се отворени!

Нарачајте онлајн со достава до дома #останидома