Нема производи во вашата кошничка.

Black Friday во лето

Black Friday во лето - ПОПУСТИ дури до -70% и БЕСПЛАТНА ДОСТАВА сo секоја онлајн нарачка!

ПОПУСТИ дури до -70% и БЕСПЛАТНА ДОСТАВА сo секоја онлајн нарачка!

до-70%
 
[banner_timer]
 

Dormeo Fresh Prima II Душек

Photo
Video

Fresh Prima е високо - квалитетен, средно тврд душек. Неговото јадро е со 3 зони и висина од 18 см. Душекот е тестиран со наградуваната Octaspring® технологија. Навлаката со мемори пена се пере и ви обезбедува антибактериска заштита и заштита од прашински грини. Со овој душек добивате квалитетен сон и соодветна поддршка - за возрасни и деца. Исто така, добивате и 30 дена тест период и 15 години гаранција.

Dormeo Fresh Prima II Душек
26.990,00 ден.
Цена на рати: 10 x 2699 ден
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Stock: 3
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Fresh Prima е високо - квалитетен, средно тврд душек. Неговото јадро е со 3 зони и висина од 18 см. Душекот е тестиран со наградуваната Octaspring® технологија. Навлаката со мемори пена се пере и ви обезбедува антибактериска заштита и заштита од прашински грини. Со овој душек добивате квалитетен сон и соодветна поддршка - за возрасни и деца. Исто така, добивате и 30 дена тест период и 15 години гаранција.

Дознајте повеќе
Детали за производот
 • 30 ДЕНА ТЕСТ ПЕРИОД

  Дормео го сака најдоброто за вас. Затоа само сега уживајте во вашиот нов Дормео душек со одлична можност да го тестирате и тоа 30 дена БЕСПЛАТНО во вашиот дом. И доколку не сте задоволни, во целост ќе ви ги вратиме парите што сте ги платиле.

 • 15 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА

  Душекот има 15 години гаранција. Тоа се 5470 утра во кои ќе се разбудите наспани и подготвени да го зграпчите денот.

 • САМО ЕДЕН КЛИК

  Купувајте онлајн за истите цени и понуди како и во нашите продавници. Нарачајте и нашите агенти ќе ве контактираат.

Високо квалитетен душек со 3 зони и 2 см мемори пена во навлаката која се обликува и прилагодува согласно формата на вашето тело.

 • Ниво на цврстина: душекот не е многу тврд, не е ниту мек, туку дава соодветна поддршка. Идеален за оние кои спијат на грб и на страна.
 • Свежина: уникатен систем за постојана циркулација на воздух
 • Вкупна висина: 18 см - 16 см висина на јадро и 2 см мемори пена проткаена во навлаката за поголема удобност при спиењето.
 • 3 зони на удобност за оптимална поддршка на различни делови на телото.
 • Навлака која се вади и се пере за здрава и чиста средина ослободена од бактерии, грини и непријатни мириси.
 • Антибактериски и антиалергиски душек, соодветен за оние кои патат од алергии и астма.
 • 30 дена тест период и 15 години гаранција.
 • Пакување: Вакумиран.
 • Можност за плаќање на рати

Дали знаевте?

Доказите покажуваат дека недостатокот на сон му штети на имунитетот: Истражувањата покажуваат 70% намалување на природните имунолошки клетки по само четири до пет часа. Како резултат на тоа, вие не сте во можност да се заштитите толку ефикасно од заразните вируси, како корона. За среќа, овој недостаток може да се надополни штом се наспиете (седум до девет часа).

Идеална цврстина и идеална свежина

Комбинација од материјали кои му даваат поддршка на вашиот грб - за идеална цврстина и материјали кои му овозможуваат на вашето тело да дише - за идеална свежина. Двата слоја Ecocell® пена обезбедуваат неверојатна удобност и адаптабилност. Наградуваните Оctaspring пружини кои се прилагодуваат и се движат заедно со вашето тело, се срцето на душекот. Ecocell® пената и уникатниот систем за вентилација кој обезбедува постојан проток на воздух обезбедувајќи свежа и пријатна средина за спиење. Благодарение на уникатната структура - нема трансфер на движење низ душекот. Овој душек е соодевтен за лица со тежина до 140 кг.

Антибактериски и антиалергиски душек со навлака која се пере

Во навлаката има проткаено мемори пена која идеално се адаптира на вашето тело. Меката памучна ткаенина со посребрени влакна и CleanEffect® заштита која е ефикасна и како заштита од прашински грини, бактерии и непријатни мириси.

Ревитализирачки третман (Re-Vitalize treatment)

Овој специјален третман е всушност процес во кој ткаенината е третирана со специјална течност која содржи супстанци со способност да генерираат електростатичен електрицитет. Овој третман му ги обезбедува на душекот следните значајни придобивки:

 • го подобрува квалитетот на мирниот сон
 • ја зголемува енергијата на телото
 • го релаксира телото

30 дена тест период и 15 години гаранција

Добивате 30 дена тест период и неверојатна гаранција од 15 години.

Дополнителни информации

Пресек на Fresh Prima душекот:

Fresh prima е направен од високо квалитетни материјали кои се комбинираат за да создадат идеална средина за спиење:

 1. Навлаката е со посребрени влакна и CleanEffect® Silver третман.
 2. 2 см мемори пена идеално се прилагодуваат на формата на вашето тело.
 3. Ecocell® пената обезбедува одлична поддршка на телото.
 4. Octaspring® пружините се движат тродимензионално, што значи дека душекот е тврд, но и флексибилен.
 5. Душекот има и 4 рачки за едноставно подигнување и превртување.

4 едноставни чекори за отпакување и поставување

 • Внимателно исечете го надворешниот најлон со ножици. Внимавајте да не ја исечете и внатрешната навлака во душекот. Не користете нож.

 • Отворете го душекот врз креветот.

 • Внимателно исечете ја пластичната ќеса по рабовите и и извадете ја.

 • Оставете го душекот 6 часа за да се оформи.

Dormeo Fresh prima се препорачува за сите оние кои:

 • бараат душек со соодветна поддршка,
 • бараат ергономски душек кој обезбедува оптимална поддршка за грбот, ’рбетот, Главата, вратот и останатите испакнати делови од телото, 
 • бараат душек со антибактериска заштита и заштита од прашински грини, како ионие ки патат од астма и се склони кон алергии, 
 • особено се препорачува за мали деца,
 • соодветен е за лица со тежина до 140кг.
Технички карактеристики
Octaspring® Да
Јадро Ecocell®, Octaspring® пружини
Анти-бактериски третман Да
Висина 18 см
Гаранција 15 години
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење
Зони на јадро 3
Материјал Ecocell®, Octaspring пружини/Пружини од пена, Мемори пена
Мемори пена Да
Навлака која се пере Да
Цврстина Средно тврд

Рецензии од купувачи 3 рецензии

5

3 рецензии

3 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Ирена

www.topshop.com.mk

Најдобриот душек
Душекот е одличен.

Игор

www.topshop.com.mk

Екстра душек
Го имам веќе 4 години, како нов е. Презадовен од душекот

Марина

www.topshop.com.mk

Конечно наспани
Долго време се мачевме со болки во телото и несоница поради лошата подлога за спиење. Сега сме конечно наспани и одморени, а болките исчезнаа. Вреди да се инвестира во добар сон и драго ми е што конечно направивме нешто за наше добро.

3 производ(и)