Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

CYBER MONDAY распродажба

CYBER MONDAY распродажба

Најголемите попустите важат и денес

-70%
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Попусти за ПЕТОК 13-ти

Дојде петок 13-ти, а со него и страшно добрите попусти.

Дојде петок 13-ти, а со него и страшно добрите попусти.

ДО
-70%
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Зимска акција

Зимовий розпродаж! - до -80%

-80%
 
[banner_timer]
 

Dormeo Eucalyptus Класична перница

Photo
Video

Eucalyptus класичната перница ви ја нуди идеалната поддршка. Идеална за сите, без оглед на положбата во која спиете. Висината на перницата можете индивидуално да ја регулирате. Направена е од 100% природни влакна на база на еукалиптус. Се пере на 60℃. Димензии на перницата: 50X70 см.

Dormeo Eucalyptus Класична перница
1.890,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Достапно на залиха. Време на испорака: 3 до 5 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Eucalyptus класичната перница ви ја нуди идеалната поддршка. Идеална за сите, без оглед на положбата во која спиете. Висината на перницата можете индивидуално да ја регулирате. Направена е од 100% природни влакна на база на еукалиптус. Се пере на 60℃. Димензии на перницата: 50X70 см.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Нова Еукалиптус класична перница од Дормео

Новата Еукалиптуас перница од Дормео е 100% хипоалергена. Навлаката е направена од природни Тенцел влакна кои ви нудат свежа и сува средина за спиење секоја ноќ.

 • 100% природни Тенцел влакна, направени од Еукалиптус
 • Термо регулација
 • Природни хипоалергени карактеристики
 • Регулирање на висината на перницата
 • Достапна во класична и анатомска форма

Погледнете ги предностите на Еукалиптус перниците

Еукалиптус перницата е дизајнирана со природен, хигиенски, удобен сон

Навлаката на новата перница е направена од 100% природна мешавина на Тенцел и памук.

Природните Тенцел влакна се направени од дрвото Еукалиптус.

 • Дрво
 • Пулпа
 • Тенцел
 • Производ

50% поголема апсорбција

Производството на Тенцел материјалот е еколошко затоа што се употребува многу малку енергија и вода. Тенцелот е 100% органски материјал кој целосно се разградува.

 • Биоразградлив

 • Ладен како платно

 • Мек како свила

 • Топол како волна

 • Силен како полиестер

 • Апсорбира повеќе од памукот

Благодарение на овој револуционерен материјал, растот на бактериите е намален на природен начин, без дополнителни хемикалии, за удобен, пријатен сон.

внимание

Колку е стара вашата перница?

Дали имате болки во главата и вратот наутро? Вашата стара перница ја изгубила формата и сега веќе не се чувствувате удобно додека спиете на неа. Старите перници содржат бактерии, милиони прашински грини и мртви клетки од вашата кожа - тие воопшто не се безбедни за вашето здравје!

Затоа, ние препорачуваме перниците да се менуваат на секои 2 години! Дормео ви ја претставува најновата перница од природни материјали!

Сува и свежа средина за спиење

Тенцел влакната ви обезбедуваат сува и свежа средина за спиење. Благодарение на терморегулациските карактеристики кога е ладни овие перници ве топлат, а кога времето е топла - ви даваат свежина.

Овие влакна се чисти со природни хипоалергени карактеристики, одлична апсорпција на влага, намалување на развојот на бактериите, влагата и прашинските грини.

Регулирајте ја висината на перницата согласно вашите желби

Новата Еукалиптус перница ви дава максимална поддршка на вратот и главата додека спиете, без оглед на положбата. Имате можност да ја регулирате висината на перницата - едноставно отворете го патентот и извадете дел од полнењето.

Машинско перење

Се пере во машина на 40 °C

Материјал:

 • Ткаенина: 55% Tencel®, 45% памук
 • Полнење на навлаката: 55% Tencel®, 45% полиестер (Wellsleep® микровлакна, cca 220 gsm
 • Полнење: 100% полиестер (Wellsleep® микровлакна), cca 600 g
 • Димензии: 50x70 см.

Одржување:

Технички карактеристики
Тип на перница класична
Јадро 55% lyocell (Tencel®), 45% полиестер (Wellsleep® микро влакна)
Димензија 50x70 cm
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење
Навлака 100% полиестер (softdream микро влакна)
Регулирање на влага Да
Се пере во машина 60°C

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star