Нема производи во вашата кошничка.

Black Friday во лето

Black Friday во лето - ПОПУСТИ дури до -70% и БЕСПЛАТНА ДОСТАВА сo секоја онлајн нарачка!

ПОПУСТИ дури до -70% и БЕСПЛАТНА ДОСТАВА сo секоја онлајн нарачка!

до-70%
 
[banner_timer]
 

Dormeo Ethnic Класична перница

Photo
Video

Квалитетна перница нуди поддршка за вашиот врат и грб, за да имате поудобен сон и за да спречи болка и вкочанетост во текот на денот. Перницата е полнета со природна волна и Wellsleep® микровлакна, за чувство на мекот, додека навлаката од 100% памук дава дополнителна удобност. Перницата е со димензија 50х70см и целосно пере во машина за перење.

Dormeo Ethnic Класична перница
1.790,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Достапно на залиха. Време на испорака: до 7 работни дена.
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Квалитетна перница нуди поддршка за вашиот врат и грб, за да имате поудобен сон и за да спречи болка и вкочанетост во текот на денот. Перницата е полнета со природна волна и Wellsleep® микровлакна, за чувство на мекот, додека навлаката од 100% памук дава дополнителна удобност. Перницата е со димензија 50х70см и целосно пере во машина за перење.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Вистинската перница за мирен сон и здрав грб

Покрај вашиот кревет и душек, добрата перница игра важна улога во овозможување на правилна поставеност на 'рбетот, добар сон и ден без болки во вратот и грбот или напнатост.

Dormeo Ethnic Pillow Classic

Висококвалитетни материјали за најдобриот сон

Оваа перница ќе ви ја понуди потребната поддршка, проветреност и е изработена од антиалергиски материјали. Полнета е со 50% волна и 50% Wellsleep® влакна, за максимална удобност при спиењето.

  • Волната е природен, традиционален и одржлив материјал кој може да го изолира телото од студ и топлина и да ви помогне да одржувате постојана температура на телото, која е неопходна за длабок и здрав сон.
  • Дополнувањето од Wellsleep® микровлакна и дава на перницата меко, луксузно чувство со додадена проветреност и волумен. Овој неверојатен материјал е многу сличен со пердувите од патка, но е многу полесен за одржување и минимално апсорбирање на влага, поради што е природен отпорен на дамки. Влакната формираат воздушни џебови кои даваат дополнителен волумен и мекост. 
  • Навлаката на перницата е направена од 100% природен памук, цврст, антиалергиски материјал кој е лесен за одржувањe и е идеалениот материјал за да допира до кожата поради мекоста, проветреноста и впивливоста.

Сите три материјали заедно ви нудат максимална топлина, мекост и удобност и сонот кој го заслужувате.

Dormeo Ethnic Pillow Classic Dormeo Ethnic Pillow Classic

Лесна за одржување

Експретите велат дека треба да ја замените вашата перница на секои две години.
Целосно се пере, брзо се суши и е опторна на мувла, оваа перница ќе остане свежа и во одлична состојба долго време. Поради тоа што е паметно дизајнирана за полнењето да остане на место, оваа перница ќе ви понуди илјадници ноќи квалитетен и удобен сон и посреќни и попродуктивни денови.

Изработена за вашиот кревет, направена за ваш стил

Перницата е со димензија 50x70см. Како дел од нашата нова линија Ethnic, имаме и нова постелнина специјално дизајнирана за оваа перница, заедно со јорган за целосна удобност во спалната соба.

Dormeo Ethnic Pillow Classic
Технички карактеристики
Тип на перница класична
Јадро 50% волна, 50% полиестер (Wellsleep® Advanced)
Димензија 50x70 см.
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење
Навлака 100% памук
Регулирање на влага Да
Се пере во машина 40°C

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Последен прегледан производ

Последен прегледан производ