Нема производи во вашата кошничка.

Купи 1, Добиј 2!

Купи 1, Добиј 2! На ваше барање, фантастичната двојна понуда повторно е тука!

На ваше барање, фантастичната двојна понуда повторно е тука!

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Луди зимски попусти

Луди зимски попусти - Кога ако не сега? Не ги пропуштајте попустите до дури 60%!

Кога ако не сега? Не ги пропуштајте попустите до дури 60%!

 
[banner_timer]
 
Во моментот нема залиха
Photo
Video
-47%

Квалитетниот јорган е неопходен за добар сон. Овој јорган е полнет со природна волна и Wellsleep® микровлакна кои му даваат меко чувство и во исто време ве топлат, додека пак навлаката од 100% памук додава удобност. Целосно се пере и е достапен во 2 димензии, 140х200см и 200х200см. Заедно со постелнината од истата линија, ќе претворат вашата спална соба во оаза на мирот.

Dormeo Ethnic Јорган

Редовна цена: 4.690,00 ден.


Специјална цена: 2.490,00 ден.

Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Квалитетниот јорган е неопходен за добар сон. Овој јорган е полнет со природна волна и Wellsleep® микровлакна кои му даваат меко чувство и во исто време ве топлат, додека пак навлаката од 100% памук додава удобност. Целосно се пере и е достапен во 2 димензии, 140х200см и 200х200см. Заедно со постелнината од истата линија, ќе претворат вашата спална соба во оаза на мирот.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Мекост, топлина, удобност и леснотија

Сакате вашата спална соба да биде што е можно поудобно, за да можете да го добиете квалитетниот сон кој ви е потребен. Спијте во мека, топла и енергична удобност со овој високовалитетен јорган кој е лесен за одржување и ќе го направи одењето во кревет вистинско задоволство.

Dormeo Ethnic Duvet

Наместете го креветот за неколку секунди

Нема повеќе мачење со ќебиња и чаршафи, бидејќи овој јорган е навистина лесен за користење. Лесно се дипли, лесно се пере и брзо се суши, па така спалната соба ќе изгледа совршено за многу помалку време и со помалку труд.

Dormeo Ethnic Duvet

Висококвалитетни материјали за најдобриот сон

Овој јорган ќе ве топли, без да ве претопли, мек е, дише и е изработен од антиалергиски материјали. Полнет е со 50% волна и 50% Wellsleep® влакна, за максимална удобност при спиењето.

  • Волната е природен, традиционален и одржлив материјал кој може да го изолира телото од студ и топлина и да ви помогне да одржувате постојана температура на телото, која е неопходна за длабок и здрав сон.
  • Дополнувањето од Wellsleep® микровлакна и дава на перницата меко, луксузно чувство со додадена проветреност и волумен. Овој неверојатен материјал е многу сличен со пердувите од патка, но е многу полесен за одржување и минимално апсорбирање на влага, поради што е природен отпорен на дамки. Влакната формираат воздушни џебови кои даваат дополнителен волумен и мекост. 
  • Навлаката на јорганот е направена од 100% природен памук, цврст, антиалергиски материјал кој е лесен за одржувањe и е идеалениот материјал за да допира до кожата поради мекоста, проветреноста и впивливоста.

Сите три материјали заедно ви нудат максимална топлина, мекост и удобност и сонот кој го заслужувате.

Dormeo Ethnic Duvet Dormeo Ethnic Duvet

Лесен за одржување

Експретите велат дека треба да го замените вашиот јорган на секои тро години. 
Целосно се пере, брзо се суши и е опторен на мувла, оваа перница ќе остане свежа и во одлична состојба долго време. Поради тоа што е паметно дизајниран за полнењето да остане на место, овој јорган ќе ви понуди илјадници ноќи квалитетен и удобен сон и посреќни и попродуктивни денови

Изработена за вашиот кревет, направена за ваш стил

Достапен во 2 димензии, 140x200см и 200x200см, доколку сакате јорганот да виси надолу од вашиот кревет, изберете поголем јорган од вашиот душек. Како дел од нашата нова линија Ethnic, имаме и нова постелнина специјално дизајнирана за овој јорган, како и перница за целосна удобност во спалната соба.

Dormeo Ethnic Duvet
Dormeo Ethnic Duvet

Погледнете ги и другите производи од колекцијата Ethnic

Квалитетната перница обезбедуца поддршка за вашиот врат и горниот дел на телото, нудејќи ви поудобен сон и спречувајќи болка и вкочанетост во текот на денот. Перницата е полнета со природна волна и Wellsleep® микровлакна, кои даваат чувство на мекост, додека навлаката од 100% памук додава удобност.

Кликнете за повеќе информации

Технички карактеристики
Димензија 140x200 cm, 200x200 cm
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење
Навлака 100% памук
Полнење 50% волна, 50% полиестер (Wellsleep® Advanced)
Се пере во машина 40°C

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Нашите продавници се отворени.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома.