Нема производи во вашата кошничка.

BLACK FRIDAY ФИНАЛЕ!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

 
[banner_timer]
 

Dormeo Essentials Навлаки за перница

Photo
Video

Има нешто посебно во тоа да се одморите и релаксирате по напорниот ден, на пријатна перница со мека и нежна памучна навлака. Уживајте со овие 2 навлаки за перница изработени од 100% памук перкал, нежни, меки и лесни за одржување. Достапни во 5 бои за да одговараат на секоја спална соба. Можат да се перат машински на 60°C.

Dormeo Essentials Навлаки за перница
490,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Има нешто посебно во тоа да се одморите и релаксирате по напорниот ден, на пријатна перница со мека и нежна памучна навлака. Уживајте со овие 2 навлаки за перница изработени од 100% памук перкал, нежни, меки и лесни за одржување. Достапни во 5 бои за да одговараат на секоја спална соба. Можат да се перат машински на 60°C.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Одморете ја вашата глава со нова, пријатна и удобна навлака за перница

Дали барате начин да го подобрите спиењето, за вас или вашето семејство? Не барајте повеќе. Ви ја претставуваме новата колекција на навлаки за перница со нежен и пријатен изглед, кој ќе одговара на секоја спална соба. Тие не само што ќе донесат нов изглед, имаат и многу практични и здравствени придобивки.

Додадете нежност на вашето лице и кожа додека спиете

Околу една третина од животот поминуваме во спиење. Поради тоа, особено оние со чувствителна кожа на лицето, важно е да имаат чиста издрава средина за спиење, за да се избегнат алергии, иритација, па дури и акни. Со текот на времето вашите стари навлаки за перници, како и другите постелнина, можат да акумулираат нечистотија, габи и бактерии кои можат да создадат бројни здравствени проблеми. Затоа треба редовно да ја миете постелнината и да ја менувате на неколку години.

100% памук перкал – со мек и пријатен завршеток

Новите Dormeo Essentials Навлаки за перница се изработени од 100% чисти памучни влакна со неверојатна мекост. За разлика од синтетичките ткаенини, памукот дозволува воздухот да циркулира, одржувајќи ве пријатни и удобни цела ноќ. Тој е природно антиалергиски. Памукот што се користи во овие навлаки за перници има перкал, што создава пријатно чувство и истовремено е долготраен и лесен за одржување.

Dormeo Essentials Pillow Case

Достапни во 5 класични бои

Сетот се состои од 2 навлаки за перници, со димензии 50x70 см. и 40x60 см. кои одговараат на сите високо квалитетни Dormeo перници. Достапни се во 5 класични бои: крем, сива, зелена, сина и розева. Можат да се перат во машина на 60 °C, брзо се сушат и се многу лесни и едноставни за поставување и вадење.

Dormeo Essentials Pillow Case Dormeo Essentials Pillow Case
Технички карактеристики
Дормео линија Essence
Дормео програма дневна соба

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star