Нема производи во вашата кошничка.

Cyber Monday со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

Cyber Monday со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

 
[banner_timer]
 

Dormeo Essenso Навлака за перница

Photo
Video

Ставете ја главата на свежа, нова навлака за перница и уживајте во поздрав сон. Висококвалитетна навлака за перница изработена од 100% памук која нуди чиста и удобна околина за спиење, најдобрата за вашата кожа. Достапна во 4 бои: бела, сина, сива или виолетова. Се перат во машина на 60°C.

Dormeo Essenso Навлака за перница
490,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Stock: 3
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Ставете ја главата на свежа, нова навлака за перница и уживајте во поздрав сон. Висококвалитетна навлака за перница изработена од 100% памук која нуди чиста и удобна околина за спиење, најдобрата за вашата кожа. Достапна во 4 бои: бела, сина, сива или виолетова. Се перат во машина на 60°C.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Нова постелнина за нова свежина

Важно е редовно да ја менувата вашата постелнина со цел да бидете сигурни дека спиете во здрава, хигиенска средина. Ова особено се однесува на навлаките за перници, кои се блиску до чувствителната кожа на лицето, многу часови во текот на ноќта. Надградете го вашете икуство во спиењето со нова навлака за перницата, изработена од целосно придоден памук.

Зошто памукот е најдобар материјал за постелнина

Не е никаква тајна дека памукот е најпопуларен материјал за постелнина, ценет со векови поради својата природна удобност која дава пријатно чувство на кожата. Памукот има висока впивливост и одлична спроводливост на топлина со цел да создаде природна и сува околина за спиење. Ставете ја главата на најдобрата, 100% памучна навлака за перница од Dormeo, експертите за спиење.

Класичен стил за секоја спална соба

Навлаката е еднобојна, достапна во класична сина, сива, виолетова и бела боја. Овие бои ќе ја надоплнат секоја постелнина или чаршаф. Може да се пере во машина на°C и има изглед кој ќе трае со години.

Две димензии, за сите перници

Секој сет содржи две навлаки со димензии 40х60см и 50х70см кои одговараат и на класични и на анатомски перници.

Технички карактеристики
Димензии на перница 40x60 cm, 50x70 cm
Дополнителни карактеристики 2 pcs set
Дормео линија Essence
Дормео програма дневна соба
Достапни бои light grey, бела, светло виолетова, сина
Материјал 100% cotton
Се пере во машина 60°C

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star