Нема производи во вашата кошничка.

Купи 1, Добиј 2!

Купи 1, Добиј 2! На ваше барање, фантастичната двојна понуда повторно е тука!

На ваше барање, фантастичната двојна понуда повторно е тука!

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

МАГИЧНИ ПОПУСТИ ОКОЛУ НАС

МАГИЧНИ ПОПУСТИ ОКОЛУ НАС - Дури до 60% ПОПУСТ само до 16 јануари!

Дури до 60% ПОПУСТ само до 16 јануари!

Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Dormeo Essenso Чаршаф со ластик

Photo
Video

Вашиот кревет ќе изгледа најдобро а вие ќе спиете во удобност со Dormeo Essenso чаршафот со ластик. Изработен од 100% памук за меко чувство при допир со кожата. Еластичен е на сите четири ќошеви за да стои цврсто на вашиот душек. Достапен во 6 димензии и 4 бои: бела, сина, сива и виолетова.

Dormeo Essenso Чаршаф со ластик
790,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Stock: 2
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Вашиот кревет ќе изгледа најдобро а вие ќе спиете во удобност со Dormeo Essenso чаршафот со ластик. Изработен од 100% памук за меко чувство при допир со кожата. Еластичен е на сите четири ќошеви за да стои цврсто на вашиот душек. Достапен во 6 димензии и 4 бои: бела, сина, сива и виолетова.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Изработен од 100% памук

Цврст, силен материјал кој впива и дише. Памукот е идеалниот материјал за користење. Тој е одличен проводник на топлина, не е алергенски и ве лади во лето и ве топли во зима.

Лесен за одржување

Памукот е лесен за одржување и се пере во машина. Бојата останува со години, додека перењето и употребата го прават материјалот помек и понежен кон кожата, со чувство на свежина.

Дизајниран за да направи креветот да изгледа одлично

Со овој чаршаф, повеќе нема местење на креветот секое утро. Dormeo Essenso Чаршафот е специјално дизајниран за да стои на место. Нема повеќе набори, собрани чаршафи и бессони ноќи.

Стои цврсто на место

Нема повеќе мачење со обични чаршафи кои постојано се изместуваат и за кои е потребно секојдневно местење. Цврстиот ластик во сите ќошеви на чаршафот прави тој да се држи цврсто на душекот во текот на целата ноќ. Штеди време и изгледа одлично..

Четири бои, шест димензии

Овој чаршаф со ластик е достапен во 4 класични бои: бела, сиина, сива и виолетова. Може да се користи на душек со висина до 30см и е достапен во 6 димензии: 90X200; 120X200; 140x200, 160x200; 180x200; 200x200.

Технички карактеристики
Дормео програма дневна соба
Достапни бои light grey, бела, светло виолетова, сина
Материјал 100% cotton
Се пере во машина 60°C

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Нашите продавници се отворени.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома.