Нема производи во вашата кошничка.

Попусти за ПЕТОК 13-ти

Попусти за ПЕТОК 13-ти - Само денес! Дополнителни 13% ПОПУСТ во кошничка.

Само денес! Дополнителни 13% ПОПУСТ во кошничка.

-13%
 
[banner_timer]
 

Dormeo Ergo Comfort Перница

Photo
Video

Ergo Comfort Перницата е специјално дизајнирана за сите кои спијат на страна и на грб и за сите кои сакаат здрав и освежувачки сон и идеална поддршка за природната поставеност на ‘рбетот. Повеќеслојниот дизајн овозможува максимална удобност и поддршка, заедно со антибактериска заштита, како и заштита од микроби, мириси и прашински грини. Со димензија 60х40см и висина од 14см и навлака која се пере.

Dormeo Ergo Comfort Перница
2.990,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Stock: 4
Достапно на залиха. Време на испорака: до 7 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Ergo Comfort Перницата е специјално дизајнирана за сите кои спијат на страна и на грб и за сите кои сакаат здрав и освежувачки сон и идеална поддршка за природната поставеност на ‘рбетот. Повеќеслојниот дизајн овозможува максимална удобност и поддршка, заедно со антибактериска заштита, како и заштита од микроби, мириси и прашински грини. Со димензија 60х40см и висина од 14см и навлака која се пере.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Ергономски начин за да уживате во квалитетен сон

Спуштете ја главата и имајте квалитетен сон со Ergo Comfort перницата, ергономски дизајнирана за лица кои спијат на страна и на грб. Повеќеслојниот дизајн ќе ви пружи удобност и ќе ви овозможи да спиете во сува и свежа средина за наутро да се разбудите одморени, освежени и подготвени да се соочите со денот.

Дизајнирана за да ги намали болките во грбот

Болките во грбот можат да ви ја уништат ноќта, затоа е важно да се избере вистинскиот душек и перница. Ergo Comfort перницата е дизајнирана за максимално опуштање, базирана на долгогодишното искуство на Дормео во изработка на најдобрите кревети што постојат.

Ergo Comfort перницата нуди удобност при спиењето, со паметен дизајн кој овозможува правилно поставување на 'рбетот и свежо, меко чувство кој ќе ги направи бесоните ноќи да останат во минатото.

Dormeo Ergo Comfort Pillow 40x60

Луксузна удобност и поддршка со повеќеслоен дизајн

Во срцето на перницата се наоѓа Ерго слојот, инспириран од Космодиск, безбедно и ефикасно решение за справување со болките во грбот. Овој слој го следи обликот на 'рбетот и ја подржува неговата природна поставеност, олеснувајќи ги болките во грбот.

Dormeo Ergo Comfort Pillow 40x60

Поминете преку ? за повеќе информации.

 1. Wellsleep слој

  За поголем волумен и чувство на полнење со пердуви.

  Wellsleep Microfibres
 2. Ergo слој

  Изработен од Ecocell пена за совршена поддршка.

  Ecocell Foam
 3. AirX Систем

  Додаден на двете страни на перницата за поголемо струење на воздухот и проветреност.

  AirX System
 4. CleanEffect® третман

  Овозможува перницата да биде свежа и без непријатни мириси.

  CleanEffect®
 5. Вискозни влакна

  Додадени во навлаката на перницата за добра терморегулациски карактеристики и справување со влажноста.

  Viscose Fibers
Dormeo Ergo Comfort Pillow 40x60

ERGO слојот е инспириран од човечкиот 'рбет и KOSMODISK

Ergo слојот е направен од Ecocell пена, уникатен материјал кој дише и овозможува дополнителна поддршка. Исто така, ја извлекува топлината и влажноста од површината на перницата во текот на ноќта и обезбедува свежа удобност.

Овој разладувачки ефект е зајакнат од AirX системот, со користење на материјал кој дише, кој овозможува воздухот постојано да циркулира низ перницата, одржувајќи ја свежа и сува.

Ослободени од стрес и полни со самодоверба

Ergo Comfort перницата е опкружена со висококвалитетни Wellsleep влакна, за дополнителен волумен и луксуз.

Додадената удобност е овозможена со користењето на висоза во навлаката на перницата. Вискозата има одлични карактеристики за справување со влажноста и проветреност, со што помага перницата да остана свежа и сува. Исто така, го намалува развивањето на бактериите, овозможувајќи ви поздрава средина за спиење.

И конечно, навлаката кој се вади и пере има привлечен дизајн со бранови кој нежно ќе ја масира вашата глава, вратот и рамената додека спиете. Ќе се разбудите освежени и опуштени.

Dormeo Ergo Comfort Pillow 40x60

Свежо и чисто подолго

Навлаката на перницата е збогатена со CleanEffect® третман, кој се бори против бактериите, микробите, мирисите и прашинските грини. Ergo Comfort Pillow не е само удобна перница, таа подолго време останува свежа и чиста, за да се бори против алергиите и чувствителната кожа.

Вистинската големина и изглед за вашиот дом

Перницата е со димензии 40x60см и 14см висина, со што одговара на сите стандардни навлаки за перница со димензии 50х70см. Навлаката на перницата се вади и се пере на 40 °C, додека пак дизајнот одговара на Ergo Comfort душекот.

Технички карактеристики
Тип на перница класична
Јадро полиуретанска пена; 100% полиестер
Анти-бактериски третман Да
Висина 14 cm
Димензија 40x60 см.
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење
Навлака Гора страна: 70% полиестер, 30% вискоза; Странично: 100% полиестер (AirX System)
Регулирање на влага Да
Се пере во машина Само навлаката на 40 °C

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star