Нема производи во вашата кошничка.

Cyber Monday со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

Cyber Monday со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

 
[banner_timer]
 

Dormeo Ergo Comfort Кревет за миленици

Photo
Video

Dormeo со години ви нуди сѐ што ви е потребен за удобен и квалитетен сон, но, зошто само луѓето да уживаат во тоа? Ви го претставуваме Dormeo Ergo Comfort Кревет за миленици, достапен во две димензии и специјално дизајниран за поздрави и посреќни миленици. Изработен е од Ecocell® мемори пена за удобност, ерго слој за поддршка за ‘рбетот и водоотпорна навлака кој се вади и се пере 40°C.

Dormeo Ergo Comfort Кревет за миленици
2.990,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Stock: 1
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Dormeo со години ви нуди сѐ што ви е потребен за удобен и квалитетен сон, но, зошто само луѓето да уживаат во тоа? Ви го претставуваме Dormeo Ergo Comfort Кревет за миленици, достапен во две димензии и специјално дизајниран за поздрави и посреќни миленици. Изработен е од Ecocell® мемори пена за удобност, ерго слој за поддршка за ‘рбетот и водоотпорна навлака кој се вади и се пере 40°C.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Експертите за спиење се посветија на мачињата и кучињата

Dormeo се експертите за спиење, со долгогодишно искуство во обезбедување на потребната средина за спиење за квалитетен сон. Сега, вашето маче или куче може да ужива во истата удобност како и вие, со новиот Dormeo Ergo Comfort Кревет за миленици, специјално дизајниран за да му обезбеди подобро место за одмор на вашето милениче.

Милениците обожаваат да спијат, затоа, обезбедете им кревет кој ќе го сакаат

Не е никаква тајна дека милениците сакаат да спијат, кучињата спијат од 12 до 18 часа на ден, додека мачките, во просек, спијат 15 до 20 часа. Затоа, важно е да имаат удобно катче кое ќе биде нивно и во кое ќе сакаат да спијат и ќе чувствуваат безбедни.

Dormeo Ergo Comfort Pet Bed

До удобност и поддршка на два начини

Креветот за миленици користи две од најдобрите технологии за спиење на Dormeo.

  • Креветот е напревен Ecocell® мемори пена, 3D клеточна структура која овозможува оптимален проток на воздух и се обликува на телото на вашето милениче.
  • Перницата е надополнета со ерго слој, кој е развиен во соработка со Kosmodisk®, експертите за здравјето на ‘рбетот. Ова помага во правилна поставеност на ‘рбетот на вашето милениче. Тоа е особено важно додека мачињата и кучињата стареат, ти можат да развијат проблеми како артритис, дисплазија на колкови и други проблеми со зглобовите кои водат до болки и намалено движење.

Имајте на ум дека квалитетен кревет е важен и за малите кутриња и мачиња, бидејќи им дава чувство на сигурност и може да помогне нивните мали тела правилно да се развијат.

Се пере за правилна хигиена

Јадрото од пена има зголемен проток на воздух, што помага тој да остане суво и хигиенско. Перничето и навлаката се водоотпорни и отпорни на дамки и мириси и се вадат и може да се перат 40°C. Лесно можете да ги извадите и да ги исперете во машина. Препорачуваме неделно перење.

Dormeo Ergo Comfort Pet Bed

Две димензии

Креветот за миленици е достапен во две димензии, 65,5x50x15,5см за мачки и помали кучиња и 84,5x70x16,6 за кучиња со средна големина, со доволно простор тие да се чувствуват удобно, да се истегнат и да одморат по долг ден поминат во прошетки, скокање и авантури. Креветот е лесен за преместување, па можете да го носите и на патување за да му овозможите на вашето милениче чувство како да е дома, каде и да сте.

Технички карактеристики
Дормео програма спиење

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star