Нема производи во вашата кошничка.

Магија околу нас

Магија околу нас - Израдувајте ги најблиските со најмагичниот подарок за овие празници.

Израдувајте ги најблиските со најмагичниот подарок за овие празници.

 
[banner_timer]
 
Photo
Video

Ergo Comfort е научно дизајнирам ергономски душек за максимална поддршка на грбот, одржување на природната линија на ‘рбетот и намалување на точките на притисок. Благодарение на додадениот Ergo слој кој е инспириран од Kosmodisk, душекот совршено се прилагодува на вашето тело и ви овозможува неверојатна удобност. Цврстината на душекот може да се прилагоди. Висина 20см.

Dormeo Ergo Comfort Душек
Од 38.990,00 ден. До
Цена на рати: 10 x 3899 ден
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Stock: 2
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Ergo Comfort е научно дизајнирам ергономски душек за максимална поддршка на грбот, одржување на природната линија на ‘рбетот и намалување на точките на притисок. Благодарение на додадениот Ergo слој кој е инспириран од Kosmodisk, душекот совршено се прилагодува на вашето тело и ви овозможува неверојатна удобност. Цврстината на душекот може да се прилагоди. Висина 20см.

Дознајте повеќе
Детали за производот
Дормео душеци со Best Buy награда

Дормео душеци со Best Buy награда

Купувачите го препознаваат квалитетот на Дормео производите, а тоа го потврдува и наградата што оваа година тие ја доделија на нашите душеци во истражувањето за наградата Best Buy. Дормео душеците се добитници на најновото истражување на Best Buy Award во категоријата „Душеци“ во нашата држава. Прочитајте повеќе тука.

Двојно зголемување на тест периодот - сега дури 60 дена

Дормео го сака најдоброто за вас. Затоа само сега уживајте во вашиот нов Ergo Comfort Душек со одлична можност да го тестирате и тоа 60 дена БЕСПЛАТНО во вашиот дом. Тестирајте го наместо 30 дена, сега дури 60 дена. И доколку не сте задоволни, во целост ќе ви ги вратиме парите што сте ги платиле.

 • 15 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА

  Душекот има 15 години гаранција. Тоа е 5470 утра во кои ќе се разбудите наспани и подготвени да го зграпчите денот.

 • САМО ЕДЕН КЛИК

  Купувајте онлајн за истите цени и понуди како и во нашите продавници. Нарачајте и нашите агенти ќе ве контактираат.

Најдобриот ергономски душек во Европа

Ergo Comfort душекот е нашиот најергономски душек со единствена 5-слојна структура која е дизајнирана за најдобра поддршка, динамична прилагодливост и неверојатна удобност. Нуди оптимална поддршка за вашиот 'рбет и спречува појава на болки во грбот и непријатност.

Тестиран е од германскиот „Ergonomie Institute“ и е рангиран на врвот помеѓу најдобрите ергономски душеци во Европа. Тестот потврди неверојатна поддршка, приспособливост и удобност.

Оптимална поддршка за вашиот 'рбет

Неговиот иновативен ERGO слој, го имитира обликот на 'рбетот и целосно се прилагодува на вашите потрби. Ребрастиот облик динамички одговараа и се прилагодува на вашите движења во текот на ноќта. Ви овозможува правилна позиција на спиење и здрав сон.

Супериорна ергономија и супериорна удобност

 • Ергономски душек: нуди совршена поддршка и се прилагодува на вашето тело со цел да го држи 'рбетот во правилна поставеност и да ви помогне да се ослободите од болките во грбот.
 • Среден слој - Ergo слој инспириран од Kosmodisk во форма на човечкиот 'рбет.
 • Вкуспна висина: 20см - 18см високо јадро и 2см мемори пена во навлаката за да ја зголеми удобноста при спиењето.
 • 3 зони на удобност за оптимална поддршка на различни делови од телото.
 • Проток на воздух благодарение на Ecocell® пената и воздушните канали.
 • Антибактериски и антиалергиски душек, кој одговара на лица кои имаат проблеми со алергии или астма.
 • Навлака која се вади и пере за здрава и чиста околина, без бактерии, прашински грини или непријатни мириси.
 • 60 дена тест период и 15 години продолжена гаранција.
 • Ергономски карактеристики тестирани во Германија од независна лабораторија за тестирање.
 • Произведен во Европа
 • Можност за плаќање на рати.
Dormeo Ergo Comfort Душек

Антибактериски и антиалергиски душек со навлака која се пере

Богатата мемори пена зашиена со прекрасна, мека и специјално дизајнирана навлака, се обликува и прилагодува совршено на вашето тело. И таа е неверојатно хигиенска. CleanEffect® третманот во материјалот на навлаката нуди заштита од прашински грини, бактерии и микроби, па вие ќе можете да имате мирен и здрав сон долги години. Дополнително, вискозните влакна имаат одлични карактеристики, кои ќе ви овозможат да спиете на сува и свежа површина. За уште поголема заштита, навлаката се вади и се пере. Хигиената е важен дел од квалитетниот сон, а квалитетниот сон е основата на квалитетен имунитет и живот.

Погледнете во душекот

висина20см

Dormeo Ergo Comfort Mattress

Поминете преку   за повеќе детали.

 1. 2см мемори пена во навлаката

  Се обликува совршено на обликот на вашето тело и се прилагодува според него.

 2. 6см Ecocell® помек бел слој со канали

  Премиум прилагодлива пена која овозможува проток на воздух, одлична удобност и поддршка. Додадените канали овозможуваат поголема флексибилност на пената и овозможуваат поголема циркулација на воздухот.

 3. 6см ERGO слој

  Формата на овој уникатен слој е инспирирана од KOSMODISK® - целосно природно решение за ослободување од болките во грбот.

  Dormeo Ergo Comfort Mattress
 4. 6см Ecocell® поцврст син слој со канали

  Премиум прилагодлива пена која овозможува проток на воздух, одлична удобност и поддршка. Додадените канали овозможуваат поголема флексибилност на пената и овозможуваат поголема циркулација на воздухот.

 5. Канали во Ecocell® пената

  Имаат 3 намени - овозможуваат поголема флексибилност на пената како и подобра циркулација на воздухот - повисоко ниво на проветреност и подобра хигиена.

 6. Горна навлака со 4 рачки

  Горната навлака целосно се вади. Нема потреба да ја вадите целата навлака, само извадете го горниот дел и исперете го.

 7. Навлака со CleanEffect® заштита

  Овој третман го прави душекот антибактериски и безбеден од прашински грини. Останува свеж и без непријатни мириси.

Најдобрарата ергономска и природна поддршка 

Ergo comfort е душекот за вас ако

 • барате душек со оптимална поддршка во спиењето
 • потребна ви е соодветна поддршка на секој дел од телото, во секоја положба на спиење
 • сакате цврстината на душекот да се прилагодува на вашите потреби а не обратно
 • сакате ефикасна заштита од бактерии и прашински грини
 • потребно ви е душекот да трае уште многу години

и на крај, сакате квалитетен сон.

Дали знаевте?

Доказите покажуваат дека недостатокот на сон му штети на имунитетот: Истражувањата покажуваат 70% намалување на природните имунолошки клетки по само четири до пет часа. Како резултат на тоа, вие не сте во можност да се заштитите толку ефикасно од заразните вируси, како корона. За среќа, овој недостаток може да се надополни штом се наспиете (седум до девет часа).

Ние сме тука за вас

Без разлика дали имате хронични болки во долниот дел на грбот или едноставно претеравте на последното вежбање, овој душек може да ви овозможи олеснување во вратот, рацете, нозете и вратот. Не само што го намалува притисокот и ви овозможува ревитализирачки сон, туку и ви овозможува цврста поддршка на грбот која ќе го одржи вашиот 'рбет во правилна положба и ќе ги елиминира болките во грбот.

Всушност, водечката причини за болки во грбот е неправилна поставеност на 'рбетот од многу мек или стар душек кој попушта под најтешкиот дел на телото, торзото. Иронично, болката во грбот е и причината поради која многу луѓе не успеваат да постигнат длабок сон, што значи, е дупла препрека за ревитализирачки сон.

Трите зони на удобност овозможуваат персонализирана поддршка на различни делови од телото. Нашиот Ergo comfort душек динамичност си прилагодува на секоја положба на спиење и секое тело, ноќ по ноќ, година по година.

Тестиран. Потврден. Одличен.

Ergo comfort душекот е научно дизајниран за максимална поддршка на грбот, одржување на природната линија на 'рбетот и намалување на точките на притисок. Ншата цел е да го подобриме квалитетот на вашиот живот со тоа што ќе ви овозможиме подобар и поздрав сон.

Формата на уникатниот слој од 6см е инспириран од KOSMODISK® - целосно природно решение за ослободување од болките во грбот..

Ергономски карактеристики тестирани во Германија од независна лабораторија за тестирање.

.

Dormeo Ergo Comfort Mattress

ERGO слој инспириран од човечкиот 'рбет и KOSMODISK

Свртете го душекот за да ја изберете цврстината

Ergo Comfort душекот има двострано јадро кое овозможува да ја изберете посакуваната цврстина на душекот.

Едната страна на јадрото е изработена од помека Ecocell® пена, кој е бела, а другата страна од јадрото е направена од поцврста Ecocell® пена во сина боја. Кога помекиот (бел) слој е на горната страна, душекот е помек и кога поцврстиот (син) слој е на горната страна под навлаката со мемори пена, душекот е поцврст. Ова значи дека можете да си ја прилагодувате цврстината на душекот според вашите потреби и желби.

со вртење на јадрото на душекот тој ја менува цврстината.

Dormeo Ergo Comfort Mattress

ПOMEK

ПОЦВРСТ

Подобар сон додека спиете заедно

Двојното јадро е уникатна карактеристика на овој душек. Ви овозможува вие и вашиот партнер да ја изберете посакуваната цврстина (2 одвоени јадра во душеците со двојна димензија од 160см па нагоре).  И што е уште подобро, не се пренесува движењето. Да ве разбуди вртењето на партнерот е работа од минатото! Со едноставно вртење на душекот, можете да ги испробате различните нивоа на цврстина и удобност. И двојното јадро ќе ја одржи вашата врска здрава - секој од вас може да ужива во посакуваната цвстина и вашето вртење навечер да помине неприметено.

Антибактериски и антиалергиски душек со навлака која се пере

Богатата мемори пена зашиена во прекрасната мека, специјално дизајнирана навлака, се обликува и прилагодува совршено на вашето тело. И е неверојатно хигиенска. Додадени се вискозни влакна во горниот дел на навлаката за зголемена проветреност и ефект на ладење. Исто така, додава и сјаен финиш. Навлаката, исто така, е збогатена со CleanEffect® третман. Ефикасна заштита против прашински грини, бактерии и непријани мириси. Лесно можете да ја извадите горната дел на навлаката и да ја исперете.

Наместете го брзо и едноставно

Вашиот нов душек ќе пристигне на вашиот праг компресиран во вакумски затворена ролна која е заштитена во кутија за транспорт - завиткана во ДВА слоја пластика. 

 • 1
  Unpacking Mattress - Step 1

  Внимателно исечете го надворешниот слој најлон со ножици и внимавајте да не го исечете внатрешниот слој најлон во душекот. Не користете нож.

 • 2
  Unpacking Mattress - Step 2

  Одвиткајте го вакумски спакуваниот душек на вашиот кревет. Внимателно исечете го пластичниот најлон на рабовите и извадете го.

 • 3
  Unpacking Mattress - Step 3

  Оставете го вашиот душек 6 часа за целосно да се оформи.

Животниот век на вашиот душек може да се продолжи со користење на квалитетна основа на креветот

Користете го душекот на дрвени летвички со димензија која одговара на вашиот душек. На овој начин ќе овозможите соодветна вентилација и рамномерно распределување на тежината. Погледнете ја нашата понуда на летвички тука

Технички карактеристики
Јадро 6 см. Ergo слој инспириран од Kosmodisk
Анти-бактериски третман Да
Висина 20 см
Гаранција 15 години
Двострано јадро Да
Двојно јадро Да
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење
Зони на јадро 3
Мемори пена Да
Навлака која се пере Да
Цврстина Мек, Тврд

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Последен прегледан производ

Последен прегледан производ