Нема производи во вашата кошничка.

Cyber Monday со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

Cyber Monday со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

 
[banner_timer]
 

Dormeo Празнични Бувчиња со чувства

Во моментот нема залиха
Photo
Video

Подарете го овој 3-во-1 подарок, за да ги израдувате најмалите но, и постарите, со две празнични додатоци на семејството Бувчиња со чувства: Merry и Jolly! Секое бувче може да се користи како мека играчка или перница, полнета со Wellsleep® влакна, плус меко ќебе. Специјално подготвени за празничната сезона, со копче кое кога ќе го притиснете бувчете ќе ви ја испее »Jingle bells«

Dormeo Празнични Бувчиња со чувства
1.590,00 ден.
Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Подарете го овој 3-во-1 подарок, за да ги израдувате најмалите но, и постарите, со две празнични додатоци на семејството Бувчиња со чувства: Merry и Jolly! Секое бувче може да се користи како мека играчка или перница, полнета со Wellsleep® влакна, плус меко ќебе. Специјално подготвени за празничната сезона, со копче кое кога ќе го притиснете бувчете ќе ви ја испее »Jingle bells«

Дознајте повеќе
Детали за производот

Прекрасен подарок кој ќе донесе удобност и радост на оваа сезона

Се ближат Нова година и Божиќ, што значи дека е време да си набавите другарче за гушкање, кое секогаш ќе биде тука кога ќе ви биде потребен другар и кое е совршено за играње и спиење. Новите Dormeo Празнични Бувчиња со чувства се достапни во две верзии, Jolly (кафеаво) и Merry (бело), секое облечено за зима и подготвено за забава.

Dormeo Emotion Owl Xmass Dormeo Emotion Owl Xmass

Три практични употреби во едно забавно пакување

Сетот има 3во1 употреба, што го прави идеален подарок и другарче за патување: Бувчето е:

 • Dormeo Emotion Owl Xmass

  Прекрасна играчка за гушкање и добар другар и познато лице.

 • Dormeo Emotion Owl Xmass

  Меко и топло ќебе, или пешкир, кое е идеално за затоплување.

 • Dormeo Emotion Owl Xmass

  Перница за да бидете подготвени за попладневна дремка на секое место, во автомобилот или на пикник.

Ограничено издание на бувчиња кои пеат

Jolly (кафеаво) и Merry (бело) имаат специјално копче - само притиснете го и целото семејство ќе ужива во »Jingle bells«, за прекрасно изненадување оваа празнична сезона.

Dormeo Emotion Owl Xmass

Кои се Merry и Jolly?

Merry и Jolly се две нови бувчиња во семејството на Dormeo Бувчиња со чувства кои илјадници деца низ Европа ги засакаа - благодарение на нивниот сладок изглед и разновидна употреба.

 • Dormeo Emotion Owl Xmass

  Merry

  Хо хо хо, хо хо хо, тетка Merry е тука да ви посака Среќен Божиќ! Секога зима ова бело бувче долетува од далеку, за да помине скапоцено време со своето семејство. Таа ги штипка образите на дечињата, ѝ помага на мама да подготви вкусни оброци, го украсува дрвото со бомбони и прави илјадници фотографии од сите и сè.

  Таа секогаш смислува нови игри за играње и тие секогаш стануваат семејна традиција, оваа година, таа ќе организира караоке бидејќи обожава да пее новогодишни песни, повеќе од сè на свет.

 • Dormeo Emotion Owl Xmass

  Jolly

  Кафеавото бувче Jolly е забавниот и смешен вујко кој секогаш носи радости во празничната сезона. Тој обожава стари божиќни филмови, да прави картички со децата и да ги испраќа на други бувчиња и да пее божиќни песни.

  Исто така, тој обожава ноќно возење со санката и правење на снежни бувчиња со моркови, наместо клунови. Семејството бувчиња секогаш има потреба од дополнителни колачиња и млеко за него, бидејќи тој ги сака повеќе дури и од Дедо Мраз. Иако Jolly носи подароци за целото семејство, неговиот најдобар подарок е неговата гласна и заразна смеа!

Вистинскиот дух на празниците лежи во детските срца

Dormeo Празничните бувчиња Merry и Jolly се многу повеќе од меки играчки создадени за ширење на празничната радост. Тие ќе ги охрабра децата да научат и да го разберат вистинското значење на овие празници.

 • Со помош на Merry и Jolly ќе ги научите децата дека магијата на Божиќ не се наоѓа под дрвото, туку во нашите срца. Ова е време кога се посветуваме на семејството, на споделување и подарување на подарокот кој е времето и создавање на заеднички спомени.
 • Со помош на Merry и Jolly ќе го научите вашето семејство на вредности и традиции. Ова ја зајакнува врската помеѓу членовите на семејството, гради култура и наследство и помага во развојот на личниот идентитет на децата.
Dormeo Emotion Owl Xmass

Исполнети со меки и нежни влакна

Тајната на овие неверојатни бувчиња е полнењето со Wellsleep® напредни микровлакна, истиот материјал кој Dormeo го користи во своите неверојатно меки перници. Уникатната структура на влакната создава воздушни џебови кои ги прават меки, лесни со неверојатен волумен кој ќе обожавате да го прегрнувате.

Навлаката на бувчето е изработена од 100% нежен материјал кој е одличен за кожата и ја задржува бојата.

Dormeo Emotion Owl Xmass

Кажете здраво на Dormeo Празничните Мини Бувчиња со чувства

Секое од овие бувчиња има мини другарче со висина од околу 16см, кое е шармантна и мека играчка, доволна мала за да можете да ја понесете секаде. Нели се преслатки?

Погледнете ги тука

Dormeo Emotion Owl Xmass
Технички карактеристики
Дормео линија Trends
Дормео програма дневна соба

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star